ŽENY s.r.o. TESTOVALY elegantního parťáka do města Peugeot 208

image
otestováno
Počet recenzí
11
jak jste hodnotily
5
10x
4
1x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 12. 10. 2016
do 30. 11. 2016

Dostaly jsme možnost testovat Peugeot 208 na jeden celý měsíc, a tak vám ho představujeme a postupně budeme sdílet i naše zkušenosti! Máte-li doma také tohoto parťáka, přidejte i Vy svou zkušenost!

Nový Peugeot 208 na první pohled zaujme svým novým designem, který je výraznější a elegantnější. Nový přední nárazník nabízí ostřejší a propracovanější linie. Širší maska chladiče se silnější chromovanou lištou je nyní plně integrována do nárazníku, s nímž vizuálně tvoří jeden kus. U vyšších verzí výbavy se objevuje za tepla vyražené chromované označení nové masky „EQUALIZER“, které jí dodává zcela nový 3D efekt. Díky této nové identitě v kombinaci s odsazenými předními mlhovými světlomety je nyní vůz širší, dynamičtější a působí stabilněji.

Při pohledu ze strany jsou zachovány energické a moderní proporce modelu (kratší převisy, menší výška) a propracovaný design (tvarované boky, chromované lišty kolem oken atd.). Profil nové „dvěstěosmičky“ se však odlišuje novými prvky, které přispívají k její větší prestiži. U všech verzí výbavy jsou k dispozici nová kola: od ozdobných krytů kol 15″ Bore a 15“ Nobium, přes nová hliníková 16″ kola Titane, po karbonová kola 17″ ve verzi „Storm Mat“ u vozu Peugeot 208 GTi. K dispozici jsou nyní na výběr různé typy hliníkových kol 16″ a 17″ posilující exkluzivitu vozu: lakované, s diamantovým výbrusem nebo s inovativními prvky, jako je postupný diamantový výbrus nebo laserové gravírování. U 3. úrovně výbavy jsou navíc vnější zpětná zrcátka sériově v chromované verzi, což posiluje elegantní a sportovní charakter vozu.

Interiér vozu nový Peugeot 208 nabízí zcela novou atmosféru. U všech verzí výbavy je použita čistě bílá moderní barva podsvícení přístrojové desky, ručiček a všech ovladačů. K  technologické klidné a elegantní atmosféře přispívá stropní LED osvětlení a modré světelné lišty panoramatické střechy.

Díky malému volantu v kombinaci s kompaktností nového Peugeotu 208 (délka vozidla nepřesahuje 4 m) je vůz mrštný, ve městě velmi snadno ovladatelný. Volant je nyní u 3. úrovně výbavy potažen hladkou plnohodnotnou kůží, což také přispívá k příjemné atmosféře. Palubní deska z měkčeného plastu, standardně montovaná do všech vozů, má u vyšších úrovní výbavy nový zrnitý povrch.

Vyvýšený přístrojový panel nabízí potřebné jízdní informace v zorném poli řidiče, což zvyšuje komfort i bezpečnost řízení. Jeho střízlivý a elegantní design, bílé podsvícení a centrální displej zajišťují přesnost a čitelnost informací o řízení. U verze 208 GTi jsou analogové ciferníky obkrouženy červenou LED lištou.

Paleta odstínů barev a povrchů (metalický, perleťový, strukturovaný) v nabídce vozu nový Peugeot 208 je rozšířena o zcela nové odstíny. Nový metalický odstín „oranžová Power“ je dynamický a mladistvý.

K  tomuto zářivému a dynamickému odstínu se ve světové premiéře přidávají dvě zcela nové strukturované barvy Ice Grey a Ice Silver. Od 2. úrovně výbavy jsou v nabídce příplatkové balíčky personalizace exteriéru, jako např. Menthol White, jehož bílé prvky zajišťují dynamickou a elegantní atmosféru interiéru, nebo svěží a moderní Lime Yellow, který mimo jiné skvěle ladí se strukturovaným odstínem Ice Silver.

Kompaktnost, lehkost, aerodynamika a jízdní vlastnosti využívající to nejlepší z know-how značky přinášejí kombinaci komfortu a jízdní stability. Tyto vlastnosti spojené s širokou škálou benzínových a dieselových motorů poslední generace, které všechny splňují evropskou emisní normu Euro 6, doplňují výkony a úsporný provoz. Nový Peugeot 208 je při svém uvedení do provozu vybaven i automatickou šestistupňovou převodovkou.

Nový Peugeot 208 se prodává od června 2015 a startuje na ceně 245 200 korun.

 

O našich zkušenostech z testování se více dočtete ZDE.

Hodnocení
11
avatar
Hana
klad Peugeot 208 je krásné a spolehlivé autíčko. Byl to sen mého exmanžela. Zaujme vás jeho sportovní vzhled, přední mlhové světlomety ve spodní části nárazníku, které vůz opticky rozšiřují. Na přístrojové desce má řidič všechny ovládací prvky na dosah, což je velmi důležité, super je volant menších rozměrů. Svezla jsem se v něm a už je to i můj sen!!! Krásné auto.
avatar
Jaroslav
klad Měl jsem možnost si vyzkoušet a musím říct, že kromě toho, že Peugeot 208 vypadá luxusně je skvěle vybaven a jízda s ním je malým zázrakem. Jeho design je opravdu do detailu pro propracovaný. Interiér radost pohledět a jízda byla opravdovým zážitkem.
avatar
Kamila
klad Peugeot 208 je krásné a spolehlivé autíčko. Byl to sen mého exmanžela. Zaujme vás jeho sportovní vzhled, přední mlhové světlomety ve spodní části nárazníku, které vůz opticky rozšiřují. Na přístrojové desce má řidič všechny ovládací prvky na dosah, což je velmi důležité, super je volant menších rozměrů. Svezla jsem se v něm a už je to i můj sen!!! Krásné auto.
avatar
Zuzana
klad Malý hatchback Peugeot 208 sice patří mezi nejoblíbenější evropská auta ve své kategorii, ale na rozdíl od svých předchůdců s označením 206 a 207 se nestal číslem 1 mezi všemi modely. Kromě toho výrazně omladil motorovou paletu, která v porovnání s konkurenty boduje zejména úsporností
avatar
Renata
klad Měla jsem možnost testovat tohoto červeného mazlíka a přátelé, byla to láska na první sednutí. Zamiluj se a jeď. Nic víc, nic míň. Musím uznat, že jednoho Peugeota doma máme a hned na první dobrou je znát obrovský pokrok, posun ve všem. Testovala jsem jej i na delší trase a úplně jsem koukala, auto nádherně sedí na silnici, vůbec nehučí , jede lehce. Překvapil velmi mile kamarád. O nákupu jsem začala uvažovat hned druhý den. A to i přesto, že jsem poprvé jezdila na automat. Hm, zvyknete si na komfort rychle. Spotřeba úměrná a krásně se všude vejdete. Milé překvapení na závěr, zastavila mě na parkovišti u nákupního centra paní a povídá no to je, ale krásné auto. Povídaly jsme si společně o něm možná půl hodiny. Je to šperk pro každou ženu, domluvte si testovací jízdu stojí to za to!:)
příloha příloha
avatar
Pavlína
klad Anooo, doporučuji dále. Také jsem měla možnost otestovat a byť jako víkendová řidička, která poprvé seděla v automatu, tak po chvilce díky pohodlí všechny obavy zmizely a už to "jelo". Mě velikost maximálně vyhovovala, ve velkém autě bych se bála řídit, toto je dle mého ideální velikost pro ženu i její potřebné nákupy :-)
avatar
Eva
klad Pro mě velice příjemné zpestření mého přesunu po Praze v každodenních zácpách a s problémem parkování. Je to typické vysněné auto co do výbavy a velikosti každé ženy, která potřebuje po Praze cestovat pohodlně a prakticky. Na denní přejezdy, drobné nákupy, převoz syna a hlavně v automatu geniální kombinace! Pro mě nezvykle malý volant, na který jsem si ale obratem zvykla a tento jediný mínus naprosto vynahradily výsledky spotřeby, která je opravdu minimální!
avatar
Ivana
klad Peugeot 208 1,2 l s 6-stupňovou automatickou převodovkou mě i přes počáteční obavy z automatu, na který jsem nebyla zvyklá, nadchnul. Svěží, mrštný, silný motor, líbivý a nepřehlédnutelný design, prostorný interiér, mnoho pomocných vychytávek, které jízdu i vaše pohodlí usnadní. Pokud bych přemýšlela o novém druhém autě v rodině, je to můj favorit. Více o testování tohoto fešáka se dočtete v mém blogu.
klad http://www.zenysro.cz/blogy/cestovani/peugeot-208-me-nadchnul-jizdnimi-vlastnostmi-i-designem-na-automat-jsem-si-hned-zvykla
avatar
Martina
klad Vzhledověmoc krásné auto , jsme rodina Peugeotaku :) Jina znacka u nas neni :) ocenuji opravdu design,jemne rysy, vhodne spise do mesta,spise pro zeny, auto je vevnitr celkem male takze spise pro mensi osoby nebo zeny, Nazyvam ho takovym pojizdnim nakupnim vozikem, pro malou rodinu idealni, co je prusvih ej kufr je hodne maly bud tam date nakup a nebo golfky,klasicky kcoarek se tam vubec nema sanci vllezt-tim padem firma Peugeot odradi spoustu potencionalnich kupcu....:(
klad maly kufr, maly volant
avatar
Barbara
klad Pravě jsme ho koupili. Pro mě ideální na cestování jen s dcerkou. Do města vyhovuje akorát, protože je malý,ale uvnitř pohodlný. Krásný design zvenku i zevnitř. Příjemný menší volant.
klad Když dám do kufru kočárek tak už se tam nic jiného nevejde, ale kočárek je právě teď ten nejdůležitější.
klad Je třeba si zvyknout na řadící páku. Ma podle mě dlouhé řazení a menší osoby, jako já, se na pětku musí víc natáhnout.
avatar
Iva
klad Peugeot 208 je krásné a spolehlivé autíčko. Už na první pohled mně zaujal svým sportovním vzhledem, zaujaly mně přední mlhové světlomety ve spodní části nárazníku, které vůz opticky rozšiřují.
klad Na přístrojové desce má řidič všechny ovládací prvky na dosah, což je velmi důležité, super je volant menších rozměrů. Je to vůz, který jsem měla možnost vyzkoušet a určitě bych jej ráda měla.
plain plain
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel