Testerky si zpříjemňovaly podzimní večery čtením knihy Život v utajení – Příběh agentky CIA. Jak se jim kniha líbila najdete v recenzích

image
otestováno
Počet recenzí
8
jak jste hodnotily
5
2x
4
6x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 7. 10. 2020
do 31. 10. 2020

Život v utajení – Příběh agentky CIA

Amaryllis Fox ve svých fascinujících pamětech vypráví o výcviku a nasazení v elitní tajné operační jednotce CIA, o osmi letech pronásledování nebezpečných mezinárodních teroristů v šestnácti zemích, o manželství
i narození první dcery během doby, kdy stále pracovala v utajení. Kniha nadané začínající autorky je napínavou výpovědí o životě zasvěceném službě, o vášni a o téměř nepochopitelné odvaze.

Fox Amaryllis

Po ukončení aktivní kariéry u CIA pracovala Amaryllis Fox jako komentátorka aktuálního dění pro televizní stanice CNN, National Geographic Channel, Al-Džazíra, BBC a  další zpravodajská média.

Přednáší na konferencích a univerzitách po celém světě na téma zachování míru. Více informací o knize najdete TADY.


Hodnocení
8
avatar
Eva
Při četbě této knihy jsem byla příjemně překvapena. Často se při četbě knih zabývajících se vzpomínkami na válku a násilí přistihnu, že rychle ztrácím zájem z důvodu opakování děje nebo kvůli věcem, které jsou problematické na strávení. Život v utajení však takový vůbec nebyl. Zabýval se zejména tím, jaký tlak měla práce autorky jako tajné agentky na její vztah s kolegy (zejména muži) a její rodinou. Tempo knihy je trochu příliš svižné, ale autorce se podařilo čtenářům poskytnout náhled do jejího života v době, kdy pracovala v nejnebezpečnějších zemích světa.
klad čtivé
klad napínavé
klad zajímavé téma
klad některé části příliš strohé
klad politicky naivní názory
klad několik faktických nesrovnalostí
avatar
Petra
Obal knihy bývalé agentky CIA je v příjemných barvách a láká čtenáře k nahlédnutí. Během čtení jsem silně vnímala autorčinu schopnost pracovat se sebou, se svými pocity a myšlenkami, a její hledání cesty ke štěstí. Tato cesta jí umožnovala vytvářet naplňující vztahy, ať už jde o vztah k sobě nebo k někomu jinému. Celý příběh přibližuje její lidskost a naději, že i když se pohybovala v nebezpečném světě špionáže a viděla utrpení mnoha lidí, tak nachází, že lze řešit konflikty i vhodnou formou bez násilí a smrti.
klad nadšení, skromnost
klad náhled do světa špionáže
klad strach
příloha
avatar
Lenka
Bývalá elitní tajná agentka vzpomíná na svoje mise,na dětství a školní léta, nezapomene zmínit dobrou kamarádku, která zahynula se svojí rodinou při teroristickém útoku známém jako Aféra Lockerbie, stejně jako později nedokáže zapomenout na svoji pomoc záchranným složkám po pádu Dvojčat 11. září 2001. Její neustálá potřeba pomáhat a zároveň snaha odvracet katastrofy způsobené teroristy se táhne celou knihou a ukazuje špičkovou agentku. Kniha od Amaryllis Fox mě překvapila. Líbilo se mi, že nám autorka přiblížila svůj život v nasazení. Jak nám ukázala i život "mimo službu" a jak může profese jako je ta její ovlivnit osobní i milostný život. Knihu mohu doporučit. :)
klad Kniha je podle skutečné události
klad Žádný
příloha příloha
avatar
Jana
Vcelku nenápadný obal, který příliš nezaujme, titul je zajímavější a lákavější a z toho důvodu jsem si knihu vybrala. Obdivuji pisatelčin všeobecný rozhled, nadání a inteligenci, které dokumentuje již z období dětství a rozvíjí v rané dospělosti. Z knihy je cítit její osobní a hluboké zaujetí o svobodu lidí na planetě, které podřídila svůj život. Je oddanou agentkou, která žije vzrušující život plný napětí a adrenalinu. Taková práce je pouze pro velmi odvážné. Vyjadřuji svůj obdiv a uznání. Kniha se výborně čte.
klad pisatelčina inteligence
klad zaujetí svobodou
klad čtivě napsáno
klad neupřímnost k blízkým
avatar
Karolína
Obal knihy mě velice zaujal, ale po první kapitole jsem byla zklamaná, čekala jsem akci, ale po pár stránkách jsem již byla mile překvapena. Kniha není špatná, je to autobiografie. Aby jste pochopili její život, musíte prvně pochopit její dětství. Autorka nám dala nahlédnout do doby, kdy se rozhodla, jaké bude její poslání.
klad Obal knihy
klad nic
příloha
avatar
Monika
Příběh o životě,který hlavní hrdinka zasvětila službě. Je to příběh o odvaze a o vášni. Hlavní hrdinka Amaryllis Fox vypráví o výcviku a nasazení v CIA, o pronásledování teroristů v šestnácti zemích,ale také o manželství a narození první dcery. Je to vlastně příběh o vztazích,lásce a přátelství. Ale docela docela mi trvalo než jsem se do příběhu začetla.
klad Autobiografie
klad Nenašla jsem nic,co by se mi nelíbilo.
avatar
Kristýna
Knížka mne na první pohled upoutala lákavým obalem a nevšedním námětem. Autobiografický příběh agentky CIA je vyprávěn od dětství, ve kterém se začínají formovat její postoje a charakter a život jí pomalu posouvá směrem k budoucímu povolání. Tato nesmírně náročná práce u zpravodajských služeb, pak samozřejmě ovlivnila i její soukromý život. Kniha měla spád, byla zajímavá, poutavá, a díky nevelkému rozsahu 240 stran, i rychle přečtená.
klad obal
klad skvělý příběh
klad nepříliš objemná
klad nic
avatar
Markéta
Velmi originálně zpracovaná autobiografie s pěknou obálkou, která popisuje atraktivní a mne zcela neznámé prostředí zpravodajských služeb, se mi velmi líbila. Není to klasický napínavý román o agentech chytajících teroristy ale příjemné vyprávění o jedné odvážné ženě s nebezpečným povoláním a také s nesmírným odhodláním a vírou lepší svět.
klad obálka
klad příběh
klad nic
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel