Testovaly jste: Pero Stabilo

image
otestováno
Počet recenzí
12
jak jste hodnotily
5
10x
4
1x
3
2
1x
1
doporučuje
92 %
Testováno v období
od 1. 6. 2015
do 1. 1. 1970

Jak se vám a vašim dětem osvědčilo pero Stabilo Easyoriginal? Výsledky testování psací potřeby pro praváky i leváky najdete v článku.

O produktu:

Zakřivené ergonomické pero STABILO EASYoriginal je moderní alternativou klasického pera, které vyvinuli přední pedagogové a odborníci na grafomotoriku. Zejména školáci si pochvalují, jak se díky příjemné úchopové zóně s vyznačenými prohlubněmi na prsty přirozeně drží. Obzvlášť tak vyhovuje potřebám především levorukých dětí, které mají s psaním obvykle potíže. Na rozdíl od praváků totiž prvňáček, který poprvé vezme psací potřebu do levé ruky, si sám při psaní zaclání nebo si text vlastní rukou rovnou rozmaže.

S ergonomickým perem STABILO EASYoriginal se mu ale nic takového nemůže stát. Inkoust se nanáší přes kuličku z jinak velmi pevně uzavřené náplní, takže papír zůstane bez skvrn a kaněk. Díky ergonomicky tvarovanému peru se školáčci už od počátku vyvarují křečovitému držení a jejich písmo bude uvolněnější a plynulejší.

Pro malé školáky je výhodou i velmi snadná výměna náplně. S každou novou náplní přichází i nový hrot a proto nehrozí žádná inkoustová pohroma.

Výhodou je i speciální varianta pro praváky a leváky.

Více se dozvíte ZDE nebo na facebooku.

A jak se vám osvědčilo?

Milena1

Toto pero mohu více než vřele doporučit. Nejprve jsme se zalekli nestandartního tvaru ale dcerce se moc pěkně drží. Je leváček a ručičku má poněkud tvrdou, ale s perem Stabilo se jí první písmenka moc pěkně psala. Mohu jen a jen doporučit.

Evík

Pero Stabilo hodnotím hodně pozitivně. Od začátku školního roku máme problém se synem, že špatně drží pero normální, dává palec přes ukazováček. Když jsem mu dala do ruky pero Stabilo, překvapilo mě, že ho hned chytil správně. Ono jak má tři strany na lepší uchop, tak tam má hlubší dolíčky, tím pádem Kubíkovi nemůže palec utéct přes ukazovák. Takže za mě veliká spokojenost. Dobře se mu pero drží a nesklouzává mu.

tomas.ko

Pero STABILO dorazilo k otestování. Testování proběhlo ihned. Dorazilo v zelené barvě. Velice pěně tvarované a příjemné do ruky. Mnohem lepší než obyčejné pero. Při testování krásně padlo do dětské ručky a velice pěkně se psalo na papír. Celkový dojem a hodnocení nejlepší. Díky.

Marta K.

Děkuji za možnost testovat pero Stabilo Easy. Obdrželi jsme pero v univerzální, zelené, barvě a dcera si ho ihned oblíbila. Pero se velmi dobře drží v ruce a díky pogumování neklouže mezi prsty. Pozitivně také hodnotím jednoduchou výměnu přiložených náplní a možnost podepsat si pero na přiloženou samolepku.

Jana6

Oceňuji především snadný úchop tohoto pera. Dítě je nuceno ho správně držet. Je pěkné, že úchopová část je vyrobena z neklouzavého materiálu. Moc se mi líbila zelená barva testovaného pera. Pero je vhodné především pro první třídu ke správnému nácviku držení. Doporučuji.

Marky.300

Pero STABILO dorazilo v krásné zelené barvě, a proto jsme se hned vrhli na testování. S perem jsme velice spokojení, krásně drží prstíky tam, kde při psaní a držení pera mají být. Opravdu krásně propracované pro správné držení. Velké plus jsou v balení náhradní náplně, snadno a rychle vyměnitelné. V balení byly 3 nalepovací štítky, na které je možnost napsat jméno dítěte. (pero máme podepsané) Další výhoda výběru pera pro leváka či praváka. Otvírání a zavírání pera funguje na pootočení (už žádné tahavé a násilné pohyby při otvírání a zavírání pera).Moc děkujeme a pero doporučujeme.

jenny

Pero STABILO nám přišlo v zelené barvě. Syn z něj byl nadšený, protože zelená barva je jeho oblíbená. Hned si ho rozbalil a musel si ho hned vyzkoušet. Musím uznat, že s tímto perem se mu píše mnohem lépe než s tím, které doposud používal. Mnohem lépe se mu drží a zdá se mi, že jeho písmo je mnohem úhlednější než s jiným perem. Je super, že v balení jsou i náhradní náplně. Určitě toto pero doporučujeme. Je vážně skvělé, a moc děkujeme za možnost testování.

Svatule

Toto je naše první testování a chtěla bych za něj velmi poděkovat. Pero přišlo po týdnu v malé obálce. Po rozdělání jsem velmi ocenila i náhradní náplně, které se budou jistě do budoucna hodit. Pero se drží dobře, tvar je trošku nezvyklý, ale nakonec se drží opravdu dobře. Je lehké, inkoust rychle na papíru zasychá, což oceňuji především na čistých rukávech a rukou. Za nás 10 bodů.

ledo

Dostali jsme k testování zelené pero Stabilo pro praváka. Dceři se vzhledově líbí, píše se jí s ním dobře, i když nezvykle, protože ji nutí ke správnému držení a není zvyklá na tento tvar. Celkově hodnotím pozitivně, je to výborná pomůcka pro správné psaní.

gabulka

Pero STABILO EASYoriginal jsme dostali k testování v zelené barvě. Syna zaujala nejen barva, ale i tvar. Pero hned správně uchopil díky ergonomickému tvaru a nedržel jej křečovitě, což se mu ještě někdy stává. Nadšený byl z přiložených jmenovek, kterými se může pero polepit, což vidím jako velmi praktické například ve škole. Toto peru mohu jen doporučit.

A negativa?

bohhana

Aktuálně nemám pro našeho předškoláka ještě nachystaný penál, který si s sebou ponese do školy. Nicméně používáme celkem zachovalý penál po mně, a co mne nepotěšilo je fakt, že ani do nejširší přihrádky nejde pero vložit. Budu samozřejmě ráda, když se mi tento fakt podaří s novým penálem vyvrátit.

Kompletní hodnocení najdete zde.

Hodnocení
12
avatar
Anna
avatar
Adéla
avatar
Věra
avatar
renata
avatar
Eva
klad Pero mě velmi mile překvapilo. Dcera je s ním moc spokojená. Velmi mě těší jeho ergonomický tvar i se s ním moc pěkně píše. Věřím, že i díky tomuto peru bude dcera chodit do školy velmi ráda. Moc děkuji za možnost testování.
avatar
Marika
avatar
Helena
avatar
Jana
avatar
Lenka
avatar
Martina
avatar
Lucie
avatar
Tomáš