Ideální elektrický gril do kuchyně ale i na zahradu! Otestovaly jste s námi elektrický gril Tefal Optigrill Elite XL

image
otestováno
Počet recenzí
5
jak jste hodnotily
5
5x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 7. 7. 2021
do 16. 9. 2021

Grily značky Tefal vám výrazně usnadní přípravu grilovaných specialit i následné čištění. Model Tefal Optigrill Elite XL GC760D30 díky svým 16 automatickým programům a intuitivnímu grilovacímu asistentu si poradí s ledasčím.   

Může se navíc pochlubit opravdu velkou grilovací plochou, takže můžete dopřát kulinářský zážitek množství mlsných jazyků. Zároveň se nemusíte bát, že byste při pohledu na zaneřáděný gril upadli do mdlob – grilovací desky lze snadno sejmout a vložit do myčky.  

Nejdůležitější parametry

  • Intuitivní grilovací asistent
  • 16 plně automatických programů
  • Velká grilovací kapacita díky štědré ploše
  • Snadné čištění díky odnímatelným grilovacím deskám
  • Přiložená kniha receptů


Více informací o produktu najdete TADY.


Hodnocení
5
avatar
Martina
Lehká Quessadilla - velmi intuitivní ovládání v češtině, to cením, zvolený program absolutně odpovídal požadavku na křupavost tortily, snadná udržba. Steak z mladého býka-středně propečeny skvělé, zůstal pěkně šťavnatý, velmi rychlá příprava, za mě lepší než na pánvi, kde musíte hlídat čas. Brambory na plátky s kořením Americké brambory - dělala jsem velmi tenké plátky, udělaly se doměkka, ale čekala bych trošku víc crispy, ale jinak za mě super, doba přípravy cca 7 minut, což v troubě neuděláte. Celkově hodnocení - velmi intuitivní ovládání v češtině, doba přípravy pokrmů velmi rychlá, zejména u masa a nemusíte nic hlídat, na displayi vidíte, co se právě děje a máte tam i časovač doby přípravy, u masa vás to upozorňuje na propečenost.
klad ovládání v češtině,
klad intuitivní ovládání
klad časovač doby přípravy
klad váha a velikost. Pro jednoho je to moc velké, ale to je můj problém ;-)
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Kateřina
Když přišel - byla jsem překvapená mile z jeho velikosti. Je velmi praktický, grilování je super - ovládání v češtině - možnost automatického programu ale i manuální teploty. Delší dobu sem ladila grilování sýru ale můžu s úspěchem říct, že to funguje a do misky nestéká a je to perfektní :)
klad Ovládání v češtine
klad Velká grilovací plocha až 4 steaky naráz
klad Automatické programy
klad Manuální nastavení
klad Čištění
klad Díky náklonu mohou některé věci sjíždět - ale s trochou trpělivosti se to dá vychytat
klad Krátká šňůra do zásuvky
příloha příloha příloha příloha
avatar
Marie
Po letním zážitku ve stanech a grilování s přáteli bylo rozhodnuto, že i my si musíme pořídit gril, proto jsem velmi uvítala možnost vyzkoušet si tento gril. Upřímně, nikdy jsem negrilovala a měla jsem docela obavy jak poznat že je daná věc hotová, nicméně tento gril to vyřešil za mě. Jednoduše navolím danou potravinu, kterou zrovna připravuji a gril nastaví optimální čas na přípravu. Zvukové signály, které upozorňují na dokončení jsou už jen bonusem. Díky velké ploše grilu, můžeme připravovat jídlo pro celou rodinu, což je taky super, protože máme jídlo všichni naráz. Strach jsem měla také z čištění, nicméně po schládnutí grilovacích ploch se snadno jedním tlačítkem uvolní, stejně tak i nádobka pro odkapávání tuku a šťáv.
klad jednoduchost obsluhy
klad snadné čištění
klad velká plocha
klad nemám co vytknout
avatar
Marta Bartošová
Od chvíle kdy dorazil gril do naší domácnosti,se téměř nezastavil. Grilujeme skoro pořád a skoro vše. Je úžasné,že má velkou plochu,takže se na něj vejde s přehledem i 5 steaků najednou.Jen je obrovská škoda,že má tak krátký přívodní kabel. A pokud připravujete maso s kostí,je opravdu dle našich zkušeností,potřeba nechat grilovat minimálně o 3 minuty déle.Protože to je na něm opravdu snad jediná nedomyšlená věc .
klad jednoduchá údržba a čištění
klad Velká varibialita přednastavených programů
klad Pěkný design
klad Měření výšky grilované potraviny
klad Ovládání v češtině
klad snadné čištění
klad velká grilovací plocha
klad krátký přívodní kabel
klad Pokud je maso s kostí,je potřeba nechat déle než je program
klad Pokud chcete hned po oznámení (masi připraveno ke konzumaci) pokračovat s další dávkou ,musíte bohužel celý proces opakovat krok po kroku od samého začátku.
příloha příloha příloha

Přílohy

gril II.mp4
avatar
Lenka
S grilem jsem maximálně spokojená! Ovládání je velice jednoduché a intuitivní; pomocí dotykového displeje si vyberete jeden z předvolených programů (maso, ryby, zelenina, sendvič, atd...). Doba přípravy mi přijde celkem rychlá, v porovnání s tím, jak dluho by se jídlo připravovalo na normálním grilu. Navíc grilovací plocha je velká, takže se připraví větší množství najednou. Dobu přípravy lze celou dobu sledovat na dipleji, a pokaždé když je gril předhrátý, anebo je jídlo připravené, gril upozorní i zvukovým signálem, takže není potřeba u grilu celou dobu stát a sledovat displej. Čištění je super jednoduché a rychlé - destičky lze úplně vyndat a pohodně umýt. Výrobce udává, že je lze mýt i v myčce, ale já osobně bych se bála poškrábání.
klad Rychlost přípravy + možnost připravit mražené (bez nutnosti předchozího rozmražení)
klad Vhodné pro zdravý životní styl, minimální použití oleje
klad Jednoduché ovládání
klad Snadé a rychlé čištění
klad Mistička na odkápávání šťávy
klad Vrchní poklop je lesklý, jde na něm vidět každý otisk prstu a šmouha a hůř se čiští/leští. Preferovala bych matný povrch.
příloha příloha příloha příloha příloha