Testerky doma přivítaly nového pomocníka pro snadný a rychlý úklid. Jak se jim líbil robotický vysavač Roomba 976 značky iRobot? 100% doporučení mluví za vše

image
otestováno
Počet recenzí
11
jak jste hodnotily
5
6x
4
5x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 30. 11. 2020
do 30. 6. 2021

Jak bude testování probíhat?

 • Kurýr vám produkt doručí na vaši adresu v předem stanoveném termínu, který si určíte ve svém výběru při přihlášení do tohoto testování.
 • Po dobu 10 dnů budete vysavač testovat ve své domácnosti.
 • Poslední den testování předáte vysavač v původním stavu zpět kurýrovi.
 • Poté se s námi podělíte o své dojmy a hodnocení. Na testovaný vysavač napíšete 2 unikátní hodnocení a přiložíte fotografii.
 • Za vložení hodnocení získáte slevu 30 % na nákup na e-shopu www.irobot.cz

Robotický vysavač Roomba 976

Roomba 976 je robotický vysavač od iRobotu s inteligentní navigací pomocí kamery, s výkonnou lithiovou baterií, vysokým sacím výkonem a s dlouhou výdrží baterie. Elegantní design Roomby 976 bude ve vaší domácnosti působit nejen luxusním dojmem, ale plnohodnotně zastane pravidelné vysávání vašich pokojů. A nezáleží na tom, jaký rozsáhlý byt nebo dům máte, Roomba 976 si vytváří mapu místností a vysaje skutečně všude tam, kde dosáhne. Nezastaví ji ani vybitá baterie - zajde se sama dobít a později dokončí vysávání z místa, kde ho přerušila.

Základní funkce

 • Automatické nabíjení v nabíjecí stanici 
 • Senzory proti pádu ze schodů
 • Li-Ion baterie
 • Robot mluví česky
 • Systém proti zamotání do kabelů
 • Indikace plného koše
 • Výklopné madlo pro přenášení

Prémiové funkce

 • Akustická detekce nečistot
 • Optická detekce nečistot
 • Navigace iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací
 • Ovládání přes aplikaci iRobot HOME
 • Nabíjení během úklidu


Více informací o robotickém vysavači Roomba 976 najdete TADY.

Hodnocení
11
avatar
Marie
V souhrnu s robotem spokojenost, jen mě mrzí že nyní ve svých 76 letech už nemá smysl si ho pořizovat,když ten můj normální zatím funguje /i když ne tak dobře/. Škoda, že takovýhle výrobek nebyl k dospozici když jsem měla děti malé, a chodila do zaměstnání. To bych si ho nastavila a on by za mne zatím pracoval.
klad po koberci funguje 100%
klad je poměrně tichý
klad vysbírá toho víc než klasický vysavač
klad při vybití se si sám zajede k nabíječce a pak zas pokračuje v práci
klad v kuchyni po linu se prokluzoval
klad nedostane se do rohů místnosti
klad 2x se zasekl a to nevím proč, pod lavicí, která je od země dost vysoko
klad složité vysypávání smetí
příloha
avatar
Klára
Robotický vysavač Roomba 976 mne velice mile překvapil svým výkonem. Opravdu skvěle vysaje jakoukoli nečistot včetně dlouhých vlasů. Prach a ani jiné nečistoty nezůstávaly v rozích či kolem nohou u stolu. Skvělé! Hluk defacto žádný. Údržba snadná a rychlá. Také se mi dost zamlouvá osvětlení, které po nabytí zhasne a zbytečně nesvítí. Ovládání přes mobilní aplikaci je opravdu výhoda a vždy přišlo i upozornění, kdy "Hugo" douklízel. Jednou se nám zasekl pod sedačkou, neboť je krapet vyšší. Zakázaly jsme mu tedy vysávat pod sedačkou. Jinak prahy a další překážky bez problému.
klad výkon
klad kvalita vysávání
klad mírná hlučnost
klad ovládání přes aplikaci
klad osvětlení
klad údržba
klad delší doba spárování s mobilním telefonem
klad výška vysavače
příloha příloha
avatar
Květa
Robot Roomba 976, má výbornou sací sílu. Vlasy, nitě, drobné kamínky z koberce, vše parádně uklizeno. Je absolutně nenáročný ,stačí zadat povel - clean, a maká. 120m2 cca za 1,5hod. Negativně mě prekvapila docela velká hlučnost. V porovnání se starším modelem, se nic nezměnilo. Úklid zvládá na 1*, dostanete se pod veškerý nábytek (sedačka,konferenční stůl). Co mě dost zklamalo je komunikace a aplikací. Tu jsem prostě nerozchodila. Naštěstí umí uklízet i bez propojení. Prahy doma němé, ale nízkou plochu u židli zvládá přejet s přehledem
klad Saci vykon
klad Velikost sběrného koše
klad Hezky vypadá
klad Manuální spouštění zvládne každý
klad Hlučnost
klad Nekomunikace s aplikací
příloha
avatar
IVETA
S robotickým vysavačem Roomba 976 jsme byli nad míru spokojení. Nečekala jsem, že zvládne tak suprově povysávat jak plovoucí podlahu tak i koberce v dětském pokoji. dokonce mě překvapil, že zvladl i přeskočit konstrukci na židlích. Líbí se mi, že jde ovládat přes aplikaci a já si mohu kdekoliv mimo domov navolit a naplánovat úklid bytu. Velice rychle jsme si na něj zvykli a určitě ho pro naši domácnost nutně potřebujeme.
klad alpikace Home
klad kvalitní vysavání
klad nic
příloha
avatar
Pavlína
Vysavač má vyborný sací výkon. Zapínám každý den a je neuvěřitelné, kolik nečistot dokáže uklidit. Propojení s Appkou jsem spíše nevyužívala ale oceňuji nastavení, kdy se vysavač zapíná automaticky, aniž bych byla doma. Co se týče překážek v místnosti, tak je bezproblémů zvládal bez komplikací. Jako mínus vidím kulatý rozměr vysavače, protože svým tvarem nedokázal kvalitně vysát rohy u nábytku a zdí v místnosti. Údržba je jednoduchá, pouze vysypaní sběrné nádobky. Hlučný vysyvač je také dosti, ale s takovým sacím výkonem se to dá očekávat. Za mě VELKá spokojenost.
klad sací výkon
klad jednoduché ovládání
klad automatické dobíjení
klad údržba
klad kulatý tvar
příloha
avatar
Martina
Robotický vysavač Roomba 976 je velmi efektivní, silný a kvalitně vysává i dlouhé vlasy. Jen má trochu menší potíže při přejezdech z hladkých ploch na koberce. Ovládání robotického vysavače je velmi jednoduché a velkou výhodou je i propojení s mobilní aplikací ve které jde úklid naplánovat podle potřeby. Oceňuji rychlé nabíjení a údržbu sběrného koše, který lze snadno vysypat a vyčistit, včetně filtru.
klad výkon
klad nabíjení během úklidu
klad ovládání
klad snadná údržba
klad propojení s mobilní aplikací
klad design
klad menší potíže při přejezdech
příloha
avatar
Brigitte
Byla jsem s robotem spokojena. Ušetří hodně času při pravidelném úklidu. Zvládá vyluxovat chlupy i stelivo od kocoura, drobky i vlasy. Při prvním luxování si zmapuje místnost a poté již tolik nenaráží do nábytku. Nevýhodu vidím v tom, že nemá virtuální zeď jako vysavače vyšší řady, takže nám při úklidu vždy vylil vodu z misky od kocoura, nedokázal se jí vyhnout. Také mě mrzí, že chybí možnost určit konkrétní místnost nebo část místnosti, kterou má uklidit, přitom některé vysavače konkurenční značky ve stejné cenové hladině i nižší to mají. Několikrát se mi stalo, že vysavač zblbnul a začal uklízet nesystematicky a vynechal třeba jednu místnost, přitom do kuchyně mi vjel několikrát. Po týdnu se nám bohužel rozbil. Přesto ho hodnotím kladně a při úklidu je to super pomocník.
klad efektivita uklízení
klad dlouhá výdrž baterie
klad hlasová navigace v češtině
klad tichý
klad luxuje i kolem rohů
klad slabá mobilní aplikace
klad nemožnost určit konkrétní místnost na úklid
klad nemá virtuální zeď
klad po týdnu se rozbil
klad sběrný koš se nedá umýt
klad chyběl návod v krabici
příloha
avatar
Lenka
Je velmi pečlivý a sbírá drobné i větší nečistoty zvládá chlupy od domácího mazlíčka.Umí vyjet i z těsného prostoru.Díky tomu, že je nízký, snadno vyluxuje pod nábytkem.Poradil si i s přechodovými lišty. Lze jej velmi lehce ovládat prostřednictvím mobilní aplikace iRobot je tam možnost stáhnout různé jazyky i čeština. Vysavač dokáže na jedno nabití pracovat až 75 min a pokud za tu dobu nestačí úklid dokončit, jede se sám dobít do dokovací stanice a následně v úklidu pokračuje tam, kde přestal.Funkce Antitangle je vhodná pro všechny, kteří mají doma na podlaze povalující se kabely od elektroniky.Vysavač se do nich totiž ve většině případů nezamotá.Z počátku jezdí chaoticky, ale jakmile si vykreslí podrobnou mapu, pohybuje již zcela systematicky.Pokud ho přemístíme do místnosti kde nemá základnu, vyluxuje místnost a vrátí se na místo, kam jsme ho položily.Údržba robotického vysavače byla též velmi jednoduchá a rychlá.Sběrný koš i filtr se snadno čistí.
klad Plánování úklidu
klad Komunikace s Wi-Fi a aplikaci
klad Komunikace v češtině
klad Nezvládá vyšší prahy
klad Mírně hlučný
klad Chyběl návod v krabici
příloha
avatar
Marie
Robotický vysavač je skvělý pomocník při úklidu. Pracuje prakticky sám a poměrně tiše. Při prvním spuštění si naskenuje místnost a později se orientuje v prostoru lépe a už tolik nenaráží do překážek. Nádherně zametá na dlaždicích, linoleu i parketách. Dobře vysává i koberce s nízkým vlasem. Velikou výhodou je i aplikace do mobilního zařízení, ve které si můžete naprogramovat čas vysávání. Po ukončení práce si v aplikaci zobrazíte plochu kterou robotek uklidil a za jakou dobu.
klad aplikace do mobilního zařízení
klad naprogramování vysávání
klad tichý chod
klad přejíždění nízkých prahů (okolo 3 cm)
klad snadná údržba (jednoduše vysypete nepořádek ze sběrného koše, vytažení a vyčištění sběrných válečků, údržba filtru)
klad výdrž baterie
klad v aplikaci nelze nastavit místa, která má při úklidu vynechat
klad nezamete těsně kolem stěn (asi dva cm) a rohy místnosti
příloha
avatar
Veronika
Velmi chválím výdrž baterie. Vysavač mě velmi překvapil systematickým vysáváním po místnostech, žádné nesmyslné přejíždění a zmatené ježdění. Poradil si i s prahy a kobercem s vysokým chlupem. Úklid celého bytu 86m² mu zabral slabou hodinu. Jediné malé mínus je za bídnou aplikaci, na které by chtělo víc zamakat.
klad rychlý úklid
klad přejíždění prahů
klad orientace po bytě, žádné nesmyslné ježdění
klad snadné čištění sběrného koše
klad velmi tichý
klad výdrž baterie
klad slabá aplikace
příloha příloha
avatar
Andrea
Děkuji za možnost testovat tohoto mazlíka. Z počátku jsme měli trochu problém ho nainstalovat a při instalaci se sekal. Pak jsme zjistili, že je registrovaný na telefon člověka, co ho testoval před námi. Vyřešilo to tovární nastavení. Robotický vysavač nám přirostl k srdci. Takhle čisto dlouhou dobu jsme tu nikdy neměli. :-D Už teď nám chybí. Dost uvažujeme o jeho koupi, ale odrazuje nás slabá a trochu nedotažená aplikace.
klad Velice dobře luxuje.
klad Je velice tichý. Za zavřenými dveřmi v druhé místnosti není téměř slyšet.
klad Umí vyjet i z velice těsného prostoru.
klad Jednoduchá údržba a čištění robota.
klad Snadno se zorientuje i pokud ho přemístíme nebo mu přemístíme základnu..
klad Pokud ho přemístíme do místnosti, kde nemá základnu, vyluxuje místnost a vrátí se na místo, kam jsme ho položili.
klad Obstojně vyluxuje i koberec s vysokým chlupem.
klad Díky tomu, že je nízký, snadno vyluxuje pod nábytkem.
klad Sběrný koš i filtr se snadno čistí.
klad Chaotický styl luxování. Museli jsme před ním stále přesouvat věci na jiné místo a nepodařilo se nám vykoumat, jaký má postup. Pokaždé začal jinak.
klad Hodně slabá aplikace. Nejde změnit čas plánovaného luxování.
klad V aplikaci není možné nastavit zakázané zóny pro luxování.
klad Robot nehlásí, pokud dojde k zablokování kartáčů.
klad Není možné mu nastavit konkrétní cíl pro luxování. Pokaždé luxuje všechny dostupné prostory.
klad Není vhodný na volně ložený nezakončený koberec. Docela ho pocupoval.
příloha příloha