Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu - kniha z nakladatelství Grada

image
otestováno
Počet recenzí
34
jak jste hodnotily
5
30x
4
3x
3
1x
2
1
doporučuje
97 %
Testováno v období
od 8. 9. 2015
do 9. 10. 2015

První kniha nejoblíbenějšího moderátora a lektora komunikace Karla Voříška a marketingové expertky Jitky
Vysekalové.

Vydejte se s nimi na čtivou a poutavou cestu přes uvědomění si svého vlastního já a budování osobní
image až k samotnému mluvení na veřejnosti a přesvědčivému vystupování.

Image je nejen naším obrazem, který si o nás okolí vytváří na základě informací a osobních zkušeností, ale
především by měla vycházet přímo z nás, měla by odpovídat naší osobnosti. Tuto osobnost můžete navzdory vlivu
genů či výchovy do značné míry sami ovlivnit. Jaký jste typ temperamentu? Jste zaměřením introvert, nebo extrovert?
Pomocí praktických cvičení a osobnostních testů poznáte lépe sami sebe i své okolí. Zjistíte, jak působíte na druhé a
jak toho využít při řešení konfliktů.

Ať už chcete přivést k dokonalosti svou osobní nebo profesní image, v knize naleznete rady, jak svého ideálu
dosáhnout.

Dozvíte se, jakou roli hraje móda a oblečení, vzhled, pověst, řeč těla, vystupování a chování, jaký vliv
mají barvy či jak se „naučit vkusu“. Neschází ani návod, jak se stát charismatickou osobností. Naučíte se mluvit
přesvědčivě a tak, aby vám lidé rozuměli. Autoři vám ukážou, jak na trému i proč a jak být asertivní. Provedou vás
úskalími veřejného projevu, upozorní na časté chyby, seznámí vás s artikulací, intonací, frázováním i řečí těla. Zjistíte
také, jak si udělat ze stresu spojence či předejít syndromu vyhoření a mnoho dalších užitečných tipů do života.

Celá kniha je napsána čtivou a srozumitelnou formou a je plná praktických příkladů, cvičení a testů, které vám
pomohou lépe poznat sami sebe a nikdy se již neztratit v davu.

Prodejní cena: 299 Kč

Vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

Hodnocení
34
avatar
Kamila
klad Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu...zní to dobře a rady Karla Voříška. Knihu od nakladatelství Grada si velice ráda seženu, pročtu a zjistím něco nového o sobě. O svém okolí. Ráda zlepším svoji image. Ráda čtu, jak se vyvarovat stresu. Kniha se mi moc líbí!!!!
avatar
Jaroslava
klad rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek. gsdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobekdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek
avatar
Daniela
klad Kniha z nakladatelství Grada Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu je hezky čtivá. Díky různým testům, které jsou v knize máme možnost poznat sami sebe i své okolí. Jsou zde různé rady, jak se vyvarovat stresu, jak si zlepšit image a rétoriku, jak na prezentaci na veřejnosti nebo jak se správně prosadit a nebát se. Ráda jsem ji přečetla a doporučuji ji.
avatar
Jaroslava
klad skvělý, rozhodně doporučuji všem vyzkoušet, my byli spokojení
avatar
Silvie
klad rozhodně doporučuji :)
avatar
Bibika
klad Naprosto geniální! Já doporučuji beze slov*heart**enzo*
klad
klad
avatar
Jaroslava
klad doporučuji všem :) super
avatar
Lucie
klad Kniha jak být přesvědčivý a neztratit se v davu je vhodná jak pro ty,kteří se s tímto tématem setkávají poprvé, tak pro ty zkušenější, kteří zde najdou i nové aspekty tohoto tématu. Kniha je psána čtivě,prokládána praktickými úkoly-testíky a je plna názorných schémat a shrnujících tabulek.Při čtení jsem si uvědomila spostu věcí na kterých chi zapracovat :-)
avatar
Daniela
klad Knihu Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu jsem si - jako dlouholetý zájemce osobního rozvoje - se zájmem přečetla. Poměrně výrazná grafiky uvnitř knihy, a to společně s citáty a praktickými cvičeními čtenáře postupně provádí jednotlivými tématikami dle logického sledu. Oproti knihám s podobnou tématikou právě na této knize oceňuji atraktivně uzpůsobený text, který je "lépe stravitelný" i pro méně zkušené čtenáře. Pro každého se tak jedná o příjemné čtení. Jak píší sami autoři, že dle Oscara Wilda "nejlepší způsob, jak se zbavit pokušení, je podlehnout mu", tak já jsem ráda, že jsem měla možnost podlehnout pokušení a přečíst si další velmi zajímavou knihu od Grady.
příloha příloha
avatar
Věra
klad Měla jsem možnost si přečíst pěknou a poučnou knihu- Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu. Je psána srozumitelným způsobem a pojednává o reálných situacích, do kterých se dostáváme každý den a nevíme si s nimi rady. Mluvení na veřejnosti, přesvědčivost vystupování, řeč těla a mnoho dalších je naprosto bravurní. Teoretickou část doplňují různé testy a cvičení, které samotné čtení velmi oživí. Knihu doporučuji a nechávám kolovat rodinou. Děkuji
příloha
avatar
Dita
klad U většiny knih nemám ráda začátky, které jsou obšírně popisné. I zde jsem se zalekla neb kniha začíná výpisem teorie, poznej svou osobnost dle x-pohledů různých odborníků. Můj prvotní předpoklad byl však záhy vystřídán zájmem o poznání, do které skupiny tam či jinde "zapadám". Teorie, která byla poučná byla neodborníkovi podána ve čtivé a plně pochopitelné formě okořeněna výstižnými citáty (řadu z nich jsem obratem přeposlala přátelům do zpráv :-)) a hlavně praktickými cvičeními a testy, které jsem si hned bez odkladu vyzkoušela. Mohu jen doporučit. Za mě bych ještě kladně vyzdvihla samotné testování knih neb díky deadlinu jsem priorizovala knihu před jinými úkony a úkoly a knihu řádně přečetla :-) .
avatar
Bohumila
klad Kniha Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu mě nezklamala. Zaujala, nejen mě, už svou "tloušťkou". Čímž chci říci, že se jednotlivým kapitolám hodně věnuje. Je to kniha, ke které se člověk rád opakovaně vrací. Poučné jsou testy a praktická cvičení.
příloha
avatar
Martin
klad Děkuji za možnost testování knihy Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu. Při otevření knihy jsem se trochu obávala, že to bude opět ,,návod na život", ale byla jsem příjemně překvapena. Kniha je čtivá, nejsou zde užita žádná složitá slova. Líbí se mi i doplnění různými citáty. Knihu doporučuji.
avatar
Hela
klad Zprvu jsem ke knížce přistupovala s lehkým aspektem - pulty knihkupectví jsou plné různých psychonávodů na skvělý a úspěšný život od odborných publikací až po naivní návody na štěstí.
klad O to více jsem byla příjemně překvapena. Publikace pana Voříška a paní Vysekalové je napsána velmi prakticky, jednoduše a čtivě, Vybraná témata jsou zajímavá a aktuální, každý z čtenářů si v nich najde něco, co ho může udělat lepším pro sebe nebo své okolí. Krásně hravé ale i poučné jsou doplňující testy a praktická cvičení. Kdo by odolal pokušení nezjistit, jak je na tom on?
klad Navrhovala bych tuto knížku zařadila do povinné literaruty studentům středních škol.
avatar
Klára
klad Předem mého hodnocení bych moc ráda poděkovala za možnost testování této knihy s názvem "Jak být předvědčivý a neztratit se v davu".
klad V této knížce se dozvídáme různé fáze vývoje osobnosti (např. kde v minulosti při našem vývoji se stala chyba), dále typy osobností (i takové typy, o kterých jsem nikdy neslyšela).
klad Moc se mi v této knize líbí průzkumy i praktické cvičení a testy, které nám pomohou se zlepšit. Také se mi v knize líbí citáty.
klad Věřím, že tato kniha pomůže všem se v něčem zlepšit, poznat sebe sama, nebít pořád zavalen stresem, ale i to jak vystupovat ve společnosti a také aby nás ostatní brali vážně.
klad Měla bych i jednu maličkou připomínku k této knížce, kdybych šla do knihkupectví, tak by mě moc tato knížka k sobě nepřitáhla, jelikož název není moc výrazný (bílí text na šedém podkladu). Ale jinak je tato knížka super! :)
avatar
Dagmar
klad Moc děkuji za možnost testování právě téhle knihy. Jsem nadšená, protože se v tomhle čtení určitě naučím zlepšit sama sebe. Musím taky napsat, že knížku si budu muset určitě víckrát, abych věděla jak přesně na "mě " ;). Určitě mi tohle čtení dá hodně a vsem ostatním jenom doporučuji. Ještě jednou moc děkuji ;).
avatar
Hana
klad Kniha Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu je průvodcem v mnoha situacích. Díky různým testům, které jsou v knize máme možnost poznat sami sebe i své okolí. Jsou zde různé rady, jak se vyvarovat stresu, jak si zlepšit image a rétoriku, jak na prezentaci na veřejnosti nebo jak se správně prosadit a nebát se. Líbily se mi obzvlášť rady, jak na trému a jak ji zvládat. Jsou zde i jazykolamy k procvičování. Myslím, že kniha je výborný pomocník v tom, jak se cítit lépe a sebejistěji. Karel Voříšek jako jeden z autorů je sympaťák a jeho rady v knize jsou skvělé. Doporučuji.
avatar
Martin
avatar
Monika
avatar
Iva
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel