Jak zvládnout syndrom vyhoření Grada

image
otestováno
Počet recenzí
47
jak jste hodnotily
5
40x
4
5x
3
2x
2
1
doporučuje
96 %
Testováno v období
od 17. 2. 2015
do 30. 3. 2015

[*] [*] [*] TESTOVACÍ KLÍČ: Vyhraje každá třetí, která se přihlásí po testovací výzvě a ještě žádnou knihu od společnosti Grada netestovala. Testování proběhne v pondělí 16. února mezi 21 a 22 hodin. Máme pro vás připraveno 10 knížek.  [*] [*] [*]

Kniha přichází s překvapivým zjištěním: skutečnou příčinou vyhoření není přetížení a vyčerpání. To jsou pouze následky. K vyhoření dochází proto, že v důležitých oblastech života nemáme zdravý vztah k sobě a k lidem kolem sebe. Nevedeme dialog se svým nitrem. Ztratili jsme kontakt s tím, co je naší podstatou. Přestáváme žít, jen fungujeme.
   
Autorka na základě dlouholetých zkušeností vysvětluje nové souvislosti syndromu vyhoření a popisuje skutečné příčiny této nemoci. Odhaluje nevědomé mechanismy, kvůli kterým se syndrom vyhoření objevuje, a nabízí cesty, jak se znovu uzdravit.
   
Přečíst si tuto knihu se vyplatí každému z nás, protože nám pomůže žít autentičtější, zdravější a aktivnější život.

Prodejní cena: 229 Kč

vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

Hodnocení
47
avatar
Petra
klad Knihu jsem objevila u mé tchýně v knihovničce.. je jí pez 5é let a učí na střední škole, kde jsou né příliš pozornína hodní žáci.. tchýně jsem se na knihu ptala a prý je zajímavá, čte se sama a dává spoustu dobrých rad :) až u mě jednou třeba pujde do tuhého, tak si jí od ní třeba i pujčím :) :D
avatar
Jaroslava
klad rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek. gsdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobekdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek
avatar
Daniela
klad Jak zvládnout syndrom vyhoření od společnosti Grada je velice zajímavá kniha. Kniha je velmi poutavá, srozumitelná, snadno se četla. A díky tomu, že vás vede krok za krokem, určitě vám pomůže nalézt cestu k sobě sama, k tomu mít sám sebe rád, vést daleko spokojenější život než doposud Tuto knihu rozhodně všem doporučuji.
avatar
Jaroslava
klad skvělý, rozhodně doporučuji všem vyzkoušet, my byli spokojení
avatar
Michaela
klad Skvělé, rozhodně doporučuji.
klad Ve vvbbbvb bb bb v by v v by bylo v v by v gvv cvičení v v centru v v centru v v vvbbbvb vvbbbvb vč n
avatar
Silvie
klad rozhodně doporučuji :)
avatar
Bibika
klad Naprosto geniální! Já doporučuji beze slov*heart**enzo*
klad
klad
avatar
Jaroslava
klad doporučuji všem :) super
avatar
Monika
avatar
Renata
avatar
Tomáš
avatar
Ilona
klad Knížka je moc hezky psaná, srozumitelně, jasně, přitom je odborná. Musím přiznat, že "styl", kterým je psaná, mne také "nutil" zamyslet se nad určitými skutečnostmi, a řadu věcí jsem si díky tomu vyjasnila..a nyní jsem vyrovnanější při hledání zaměstnání, tak snad brzy nějaké dopadne..tím bych chtěla tedy hlavně vyzvednout praktická cvičení v knížce, která jsou bezva, všem doporučuji si je udělat, protože Syndromem vyhoření může být v dnešní době postižen opravdu kdokoliv, i například člověk, který nemůže najít zaměstnání, jako já..proto jsem ráda, že jsem měla možnost si knížku přečíst, a teď už "nato" půjdu jinak, snad správě, a to ne jenom na hledání zaměstnání..
avatar
Ladislav
klad Tuhle knihu vřele doporučuji všem, neboť "Syndrom vyhoření" dříve nebo později postihne každého z nás a může za to dnešní uspěchaná doba, která na člověka jakožto jedince společnosti klade příliš velké nároky. Kniha je velmi poutavá, srozumitelná, snadno se četla. A díky tomu, že vás vede krok za krokem, určitě vám pomůže nalézt cestu k sobě sama, k tomu mít sám sebe rád, vést daleko spokojenější život než doposud, radovat se z každodenních maličkostí, vážit si drobných, prchavých okamžiků každodenního života, radovat se prostě z toho, že jste...
avatar
Anna
klad Knížka je svým obsahem zajímavá a dotýká se určitě hodně lidí. Ocenila jsem praktické příklady autorky, není to napsáno vyloženě nudně, ale od takovéto literatury bych si představovala ještě více beletristický styl, který se čte poutavěji od začátku do konce.
avatar
Lucie
klad Předmět psychologie zdraví jsem měla na VŠ, takže nemohu posoudit, zda je kniha napsána srozumitelně i pro širokou veřejnost. Rozhodně přečtení knihy doporučuji, minimálně ukáže směr kterým se dát- mít rád sebe je základ psychického i fyzického zdraví. Syndrom vyhoření se dává často do souvislosti s pomáhající profesí, avšak už málo se ví, že ohrožen může být kdokoli, třeba i prodavačka v obchodě nebo i matka (otec) na rodičovské dovolené.
avatar
Olga
klad Kniha je napsána velmi poutavým způsobem, logicky, přehledně členěná. Není příliš odborná takže je čtivá pro valnou část populace. Každý člověk si z ní může vzít vše, co pro svůj další rozvoj potřebuje. Máme možnost se nad sebou a svým životem zamyslet a rozhodnout se, co z knihy nás posune dál. Myslím, že přečtení knihy nikomu neuškodí. Třeba jen si uvědomit stres, kterým ve svém životě procházíme a také to, že si valná většina z nás přestává vážit sama sebe. Jestliže si tohle uvědomíme, můžema na získaném poznání stavět svůj další osobnostní rozvoj a směřovat svůj život pozitivnějším směrem.
avatar
Lenka
klad Kniha byla velmi zajímavá.Překvapilo mě,že k vyhoření nedochází jen v práci z důvodu přetížení,jak si většina z nás myslí,ale hlavní důvod je,že ztrácíme vztah sami k sobě,tzv.nevedeme dialog se svým nitrem.Nežijeme,jen fungujeme.V knize je vše srozumitelně popsáno a je na každém z nás,zda si z toho něco vezmeme.Určitě bych knihu doporučila k přečtení,každý si tam něco najde a třeba se na chvíli zastaví a zamyslí nad svým životem.Velmi poučná a pravdivá.
avatar
Katarína
klad Kniha je skvelá. Stále som si myslela, že za syndromom vyhorenia stojí stres. No táto kniha ma vyviedla z omylu. Veľmi oceňujem, že autorka vložila do knihy konkrétne príklady zo svojho pôsobenia. Častokrát si človek ani neuvedomuje, že trpí týmto syndrómom, a zistí to, keď je už potrebná liečba u psychológa. Určite odporúčam každému aby si túto knihu prečítal, pretože v nej nájde všetky potrebné informácie o tomto syndróme a tiež aj nejaké možnosti ako mu predchádzať .
avatar
Hana
klad Tuto knihu bych doporučila všem lidem, protože je velmi poutavě napsaná a hlavně přispívá k omezení a prevenci stresu. Netýká se pouze pracovního prostředí, ale i rodiny. Jsou zde zajímavé a praktické rady, jak se zachovat v různých životních situacích. Myslím, že se zde hodně lidí najde v určitých situacích a uvědomí si, že se k hranici vyhoření blíží. Kniha je výborným prostředkem jak předejít stresovým situacím. Je zde výborně popsán postup jak dobře hospodařit se svojí životní energií a vůbec jak žít spokojený život. Tato kniha může pomoci mnohým ke zkvalitnění vztahů k ostatním, ale hlavně ke vztahu k sobě samotnému. Jako prevenci syndromu vyhoření určitě doporučuji všem.
avatar
simona
klad Tato knížka je docela zajmavá. Některé části jsem přečetla jedním dechem . Samozřejmě tu byly i kapitoly ke kterým jsem se doslova nutila. Jsem rada že jsem si knížku prečetla celou, určitě mi bude v životě přínosem. Autorka knihy popisuje syndrom vyhoření na různých modelech se kterými se setkáváme v běžném životě. Popisuje jak syndrom vyhoření poznáme, jak s ním lze pracovat a co k nemu vede. Kniha je snadno pochopoitelna a určitě se vyplatí prečíst.
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel