Jak zvládnout syndrom vyhoření Grada

image
otestováno
Počet recenzí
47
jak jste hodnotily
5
40x
4
5x
3
2x
2
1
doporučuje
96 %
Testováno v období
od 17. 2. 2015
do 30. 11. -0001

[*] [*] [*] TESTOVACÍ KLÍČ: Vyhraje každá třetí, která se přihlásí po testovací výzvě a ještě žádnou knihu od společnosti Grada netestovala. Testování proběhne v pondělí 16. února mezi 21 a 22 hodin. Máme pro vás připraveno 10 knížek.  [*] [*] [*]

Kniha přichází s překvapivým zjištěním: skutečnou příčinou vyhoření není přetížení a vyčerpání. To jsou pouze následky. K vyhoření dochází proto, že v důležitých oblastech života nemáme zdravý vztah k sobě a k lidem kolem sebe. Nevedeme dialog se svým nitrem. Ztratili jsme kontakt s tím, co je naší podstatou. Přestáváme žít, jen fungujeme.
   
Autorka na základě dlouholetých zkušeností vysvětluje nové souvislosti syndromu vyhoření a popisuje skutečné příčiny této nemoci. Odhaluje nevědomé mechanismy, kvůli kterým se syndrom vyhoření objevuje, a nabízí cesty, jak se znovu uzdravit.
   
Přečíst si tuto knihu se vyplatí každému z nás, protože nám pomůže žít autentičtější, zdravější a aktivnější život.

Prodejní cena: 229 Kč

vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

Hodnocení
47
avatar
Anna
avatar
Dana
avatar
Denisa
avatar
Ludmila
avatar
Věra
avatar
Věra
avatar
Lidka
avatar
renata
avatar
Monika
avatar
Karolína
avatar
Marika
avatar
Ilona
klad Knížka je moc hezky psaná, srozumitelně, jasně, přitom je odborná. Musím přiznat, že "styl", kterým je psaná, mne také "nutil" zamyslet se nad určitými skutečnostmi, a řadu věcí jsem si díky tomu vyjasnila..a nyní jsem vyrovnanější při hledání zaměstnání, tak snad brzy nějaké dopadne..tím bych chtěla tedy hlavně vyzvednout praktická cvičení v knížce, která jsou bezva, všem doporučuji si je udělat, protože Syndromem vyhoření může být v dnešní době postižen opravdu kdokoliv, i například člověk, který nemůže najít zaměstnání, jako já..proto jsem ráda, že jsem měla možnost si knížku přečíst, a teď už "nato" půjdu jinak, snad správě, a to ne jenom na hledání zaměstnání..
avatar
Olga
klad Kniha je napsána velmi poutavým způsobem, logicky, přehledně členěná. Není příliš odborná takže je čtivá pro valnou část populace. Každý člověk si z ní může vzít vše, co pro svůj další rozvoj potřebuje. Máme možnost se nad sebou a svým životem zamyslet a rozhodnout se, co z knihy nás posune dál. Myslím, že přečtení knihy nikomu neuškodí. Třeba jen si uvědomit stres, kterým ve svém životě procházíme a také to, že si valná většina z nás přestává vážit sama sebe. Jestliže si tohle uvědomíme, můžema na získaném poznání stavět svůj další osobnostní rozvoj a směřovat svůj život pozitivnějším směrem.
avatar
Hana
klad Tuto knihu bych doporučila všem lidem, protože je velmi poutavě napsaná a hlavně přispívá k omezení a prevenci stresu. Netýká se pouze pracovního prostředí, ale i rodiny. Jsou zde zajímavé a praktické rady, jak se zachovat v různých životních situacích. Myslím, že se zde hodně lidí najde v určitých situacích a uvědomí si, že se k hranici vyhoření blíží. Kniha je výborným prostředkem jak předejít stresovým situacím. Je zde výborně popsán postup jak dobře hospodařit se svojí životní energií a vůbec jak žít spokojený život. Tato kniha může pomoci mnohým ke zkvalitnění vztahů k ostatním, ale hlavně ke vztahu k sobě samotnému. Jako prevenci syndromu vyhoření určitě doporučuji všem.
avatar
Jana
avatar
Alena
avatar
Šárka
klad Knižku jsem dneska dočetla knižka mě dost zaujala je moc dobra neda se od ni odtrhnout jsou tam dobre rady a každy se v knižce najde proto ji ráda doporučuji a jsem ráda že jsem měla možnost ji čist diky za testovaní
avatar
Helena
avatar
Lucie
klad Předmět psychologie zdraví jsem měla na VŠ, takže nemohu posoudit, zda je kniha napsána srozumitelně i pro širokou veřejnost. Rozhodně přečtení knihy doporučuji, minimálně ukáže směr kterým se dát- mít rád sebe je základ psychického i fyzického zdraví. Syndrom vyhoření se dává často do souvislosti s pomáhající profesí, avšak už málo se ví, že ohrožen může být kdokoli, třeba i prodavačka v obchodě nebo i matka (otec) na rodičovské dovolené.
avatar
Ludmila
Zobrazit více recenzí