Otestovali jste s námi komplexního pomocníka do kuchyně - kuchyňský robot Kenwood KWL 90.244SI z řady Titanium Chef Patissier XL s Food processorem

image
otestováno
Počet recenzí
3
jak jste hodnotily
5
3x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 1. 12. 2021
do 15. 12. 2021

Kuchyňský robot Kenwood KWL 90.244SI z řady Titanium Chef Patissier XL

Představujeme vám nový multifunkční přístroj Titanium Chef Patissier XL KWL90.244SI, díky kterému se každý vášnivý kuchař může stát expertem na pečení. Má nejen vkusný design, který bude vaší kuchyni slušet, ale s tímto inteligentním pomocníkem můžete doma vážit, míchat, hníst i ohřívat v jednom stroji. Tohle je víc než obyčejný mixér, tento kuchyňský robot vám pomůže vyniknout i v těch nejsložitějších receptech, a to vše po otočení jediného tlačítka.

Používání je pohodlné díky jednoduchému výklopnému rameni a inteligentnímu systému pro regulaci rychlosti otáček. Plynulé nastavení rychlosti a pulzní funkce umožní snadno přizpůsobit pracovní tempo přístroje na míru vašim potřebám. Díky speciální funkci připravíte během několika okamžiků krémy a hmoty, které standardně vyžadují velmi pomalé míchání. Zatímco na nejvyšších otáčkách precizně vyšleháte tuhý sníh z bílků. Efektivní práci usnadňuje podsvícený regulátor.

Základem robotu je nerezová mísa o objemu 6,7 l, která umožňuje přípravu jídel pro celou rodinu. Provedení z nerezové oceli zaručuje efektivní distribuci tepla v míse. Má pohodlná a tepelně odolná pogumovaná držadla, která chrání před popálením. Maximální kapacita na vaření je až 3 litry a pojme 4,55 kg koláčového těsta, 16 vaječných bílků (560 gramů), 2,56 kg tuhého těsta nebo 910 gramů mouky na výrobu pečiva. Praktická odměrka uvnitř mísy usnadňuje odměření vybraného množství surovin.

Součástí příslušenství je Food Processor. Nádoba je vyrobena z vysoce odolného materiálu Tritan™ a sekací nože z nerezové oceli. Součástí balení je také šest precizních krouhacích disků: jemné plátky (2 mm), silné plátky (4 mm), jemné krouhání (3 mm), hrubé krouhání (5 mm), disky Julienne na tenké nudličky (5 mm) a disk na strouhání vhodný na parmazán nebo brambory.


Více informací najdete TADY.

Hodnocení
3
avatar
Kateřina
Kenwood Titanium Chef Patissier XL se řadí k trochu dražším kuchyňským robotům, avšak jeho tělo je celokovové a opravdu se jedná o velmi vychytaný a multifunkční kuchyňský robot, tedy s ohledem na tyto skutečnosti si myslím, že cena naprosto odpovídá kvalitě výrobku. Tak jako většina kuchyňských robotů i tento Kenwood hněte, míchá a šlehá, avšak s tímto modelem nebude potřebovat ani váhu, která je již integrovaná nebo rendlík a plotnu na rozpuštění másla či čokolády, protože i to Kenwood zvládne díky indukci, která ohřívá. V balení naleznete také food procesor se šesti nástavci na strouhání/krájení. Robot je trochu těžší a tak není pro každodenní schovávání do skříňky a zase zpět, ale na kuchyňském ostrůvku vypadá parádně a je radost se na něj dívat. K robotu je široké příslušenství, které lze dokoupit a jednoduše k robotu připojit, například Blander, masomlýnek nebo kostičkovat. Je výborné, že jeden robot zastane s příslušenstvím dalších několik přístrojů. S robotem jsme spokojení.
klad intuitivnost ovládání
klad dotykový displej
klad aplikace Kenwood
klad 2 mísy
klad indukce
klad integrovaná váha
klad osvětlení mísy
klad plastový kryt proti rozstřiku vypadá křehce
klad absence řešení uložení příslušenství (např. nějaké krabičky)
příloha příloha příloha
avatar
Lenka
Je to poradny kus stroje! :) za ty penize to rozhodne stoji, zabudovana vaha, design a moznost kynuti testa primo v mise usetri dalsi nadobi/vybaveni. Se strojem se zatim seznamuji, pouzit byl na pripravu vanocnich test a stoly. A musim rict, ze jsem z nej uprimne nadsena! Doufam a verim, ze az se poradne seznamime, tak se z nej stane super pomocnik (diky prislusenstvi) v domacnosti!
klad Je obri - ale nemusim pouzivat kuchynskou vahu
klad Design a vykon
klad Prislusenstvi - bude jeden stroj na vse doma
klad Moznost kynuti, rozehrivani primo ve stroji
klad Je obri :) ale tak to ma byt
příloha příloha
avatar
Kateřina
Pokud porovnám robot se starším modelem, který má moje maminka, je vidět velký pokrok ve vývoji. Robot je výrazně méně hlučný a mnohem lépe se myje (např. gumová metla jde sundat a pořádně vymýt). Designově je robot velmi elegantní, líbí se mi možnost přednastavených módů šlehání. Velmi praktický je časovač a váha je absolutně špičková, odpadá vyndávání váhy a špinění misky na vážení. Mísy jsou opravdu velké, skvěle do sebe pasují, robot zavřu, i když je uvnitř balonová metla. Líbí se mi, že je příslušenství kompatibilní napříč modely, tedy mohu na svůj robot použít např. blender, který má moje maminka. Také se mi líbí široká nabídka nástavců, určitě plánuji pořídit nástavec na těstoviny. Cena je sice vyšší, ale je úměrná kvalitě.
klad desing
klad tichost
klad váha
klad minutka
klad žádné jsem neshledala
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel