Už žádné dohadování s ostatními řidiči! Otestovaly jste autokameru PILOT Q8 a získaly spolehlivého svědka

image
otestováno
Počet recenzí
8
jak jste hodnotily
5
7x
4
1x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 16. 11. 2018
do 4. 12. 2018

Autokamera PILOT Q8 nadchne i ty nejnáročnější uživatele. Kvalitní a detailní záběry ve vysokém super Full HD rozlišení, GPS modul, asistenční systémy ADAS, úžasná kvalita záběrů v noci, detekce radarů, či spousta dalších moderních technologií, to vše definuje autokameru Niceboy PILOT Q8 jako skvělého pomocníka pro monitoring vaší jízdy.

Super detailní rozlišení

Kamera PILOT Q8 nahrává v super FullHD rozlišení (2304x1296p), díky čemuž ze záznamu bez problému získáte čitelnou SPZ, nebo identifikujete obličeje řidičů. O perfektní kvalitu a ostrost záběrů se stará výkonný čip Ambarella A7 a kvalitní celoskleněná optika s 170° úhlem záběru. Díky těmto kvalitním komponentům dosahuje Q8 PILOT úžasných výsledků i při pořizování záznamu v noci. Pořízené záběry si můžete přehrát rovnou v kameře, na velkém 2,7 palcovém displeji.

GPS modul a hlídání rychlosti

Kamera je vybavena GPS modulem, který po celou dobu jízdy zachycuje aktuální rychlost i projížděnou trasu na paměťovou kartu. Díky funkci GPS přehrávače si pak můžete vše zpětně prohlédnout na Google Maps. Kamera také umožňuje aktivovat funkci, která Vás bude upozorňovat na překročení zadané rychlosti a disponuje i detekcí radarů a úsekových měření.

Detekce rychlostních radarů

PILOT Q8 je vybavena detekcí rychlostních radarů i úsekových měření, na které Vás s dostatečným předstihem upozorní. Velice praktické je také měření průměrné rychlosti přímo v průběhu úsekového měření. Pro kameru PILOT Q8 je pravidelně vydávaná aktualizace těchto dat, díky čemuž budete mít vždy aktuální upozornění.

G-senzor, ochrana proti přemazání

Kromě již zmíněných funkcí nechybí ve výbavě kamery ani citlivý G-senzor, který zaznamená náhlou změnu pohybu a nahrávanou sekvenci uzamkne. Tím dojde k ochránění nahrávky s nehodou před jejím nechtěným přemazáním. Neuzamčené záznamy se, díky funkci nahrávaní ve smyčce, při zaplnění karty začnou automaticky přetáčet novými. Kamera tak nahrává nepřetržitě, bez nutnosti ručního vymazání paměťové karty.

Pohodlné každodenní používání

Díky svým kompaktním rozměrům PILOT Q8 nijak neomezuje zorné pole řidiče a jednoduchým pootočením madla přísavného držáku (součástí balení) se připevní na sklo kteréhokoliv vozu. Každodenní používání je velmi pohodlné, protože přísavný držák, do kterého vede 3m napájecí kabel (je součástí balení), může zůstat ve voze na pevno a manipulovat můžete jen se samotnou kamerkou. Tu z držáku jednoduše vycvaknete a následně opět zacvaknete. Součástí balení je také autonabíječka do zapalování.

Hodnocení
8
avatar
Jane
Autokameru pilot Q8 mohu rozhodně doporučit. Na začátku bylo třeba si ji nastavit podle mých představ. Každopádně jsem to zvládla zcela bez problémů, její ovládání je velmi intuitivní. Kabel na její nabíjení je dostatečně dlouhý. Držák mi bez problémů drží a také se s nim manipuluje velmi lehce. Obraz má autokamera více než dobrý a to za jakékoliv viditelnosti. Za mě je kamera velmi slušná a v poměru cenaxfunkce opravdu super.
klad GPS
klad Velky displej
klad Dostatečně dlouhý kabel
klad Je intuitivní
klad Snadno se ovládá
klad Kvalitní záznam
klad Design
klad Držák
klad Nic
avatar
Vendys
Na první pohled je vidět kvalitní zpracování kamery. Povrch kamery je z kvalitního matného plastu. Tlačítka vypadají životu vzdorně vůči omačkání a jsou příjemná na dotyk. Displej má kvalitní rozlišení a je dána ideální uhlopříčka pro přehrání natočeného videa. Kamera natáčí ve skvělé kvalitě ve dne i v noci. Má skvělí vzorný úhel videa.Neměla bych k této kameře žádné výtky, ba naopak bych jí vřele doporučila každému. Je to dobrý pomocník na cesty a v krušných situacích.
klad Kvalitní spracování
klad Rozměry kamery jsou akorát.Nezabírá moc místa na čelním skle
klad Videa v noci hravě zvládá.
klad Jednoduchá instalace na přední sklo
klad Přehledné menu
klad Kvalitní zvuk asistenční služby
klad Špatně se sundavá z držáku.Je nutná hrubší síla
avatar
Lucitta
Na první pohled mě zaujal moderní desing autokamery. Kromě designu jsem také okamžitě ocenila její velikost. Displej není přehnaně velký, a tak nepřekáží ve výhledu při řízení. Avšak je dostatečně velký, abyste na displeji rozpoznali vše, co potřebujete. Další velký plus je fakt, že pořízené záběry jsou natočeny ve FullHD rozlišení, což zaručuje kvalitu a ostrost záběrů. A to i v noci, kdy jsou světelné podmínky ztížené. Mile mě překvapila skutečnost, že autokamera má funkci nahrávaní ve smyčce - při zaplnění paměťové karty se začnou nahrané záběry automaticky přetáčet novými. A tak není nutné ručně promazávat paměťovou kartu. Ta není součástí balení, s čímž jsem nepočítala a musela jsem si jí pořídit. Je škoda, že autokamera nemá třeba vlastní interní paměť. Součástí balení je naopak přísavný držák, což oceňuji. Ale když potřebuji autokameru z držáku vyndat, jde to špatně. A jako poslední mínus zmíním, že autokamera nemá interní baterii, a tak musí být neustále pod napájením.
klad moderní desing
klad velikost autokamery
klad FullHD rozlišení
klad kvalita a ostrost pořízených záběrů i ve ztížených světelných podmínkách
klad takzvané nahrávání ve smyčce
klad ochrana proti přemazání
klad rychlá a jednoduchá instalace
klad příslušenství ke kameře v ceně
klad paměťová karta není součástí balení (produktu)
klad nemá vlastní interní paměť
klad v případě potřeby se špatně sundavá z přísavného držáku
klad nemá interní baterii, tudíž musí být neustále pod napájením
avatar
Lucie
Kamera má více než by jste čekali, nejen, že kvalitně nahrává ve dne ale i v noci, ale má navíc GPS,sledování rychlosti, upozornění na vyjetí z pruhu a mnoho dalšího. Jako velké plus musím též uvést dlouhý napájecí kabel. Jedno mínus se ale najde, kamera jde blbě sundat a nandat do držáku, trošku s tím bojuji.
klad dlouhý napájecí kabel
klad GPS
klad kvalitní noční nahrávání
klad pěkný desing
klad hlídání jízdního pruhu
klad jde špatně sundat z držáku
avatar
Petra
Dobrý den, tato malá krabička mě skutečně okouzlila. Jako ne příliš technický typ jsem se skutečně bála, zda kamerku zvládnu ovládat. Ale menu je jasné a přehledné, manipulaci jsem zvládla bez pomoci. Nyní k samotné kvalitě záznamu, ta mě velmi mile překvapila, hlavně ve tmě, protože i v té byl obraz dokonalý. S Autokamerou PILOT Q8 se cítím jistější. Moc se mi líbí ovládání hlasitosti, mám raději tižší zvuk. Dalším plusem je, že velmi dobře drží na skle. Pro mě bude skvělým pomocníkem během služebních cest a manžel se moc těší až si jí o víkendu půjčí a vyzkouší z chlapského pohledu.
klad - snadné a přehledné menu
klad - perfektní kvalita záznamu
klad - noční režim
klad - dostatečně dlouhý nabíjecí kabel
klad - dokonalý noční režim
klad - přizpůsobení zvuku
klad bude nutné dokoupit paměťovou kartu
avatar
Soňa
Palubní kameru do auta Pilot Q8 hodnotím velmi kladně. Nejvíce mě potěšilo kvalitní nahrávání i za horších světelných podmínek. Nahrávání funguje v širokém zorném úhlu. Kamera nejen nahrává, ale i nás upozorní na rychlost a na radary. Tato upozornění si ale můžeme i vypnout. Hlasitost hlášení se dá také nastavit na stupnici od 1 do 5. Další předností je i slot pro paměťovou kartu, která poslouží až do 128GB. Rychlost jízdy se dá vložit i do videa. Dalším plusem je i to, že nám ukazuje ujeté počty kilometrů od začátku nahrávání. Kamera nás upozorní i na vybočení z pruhu nebo auto před námi, aby nedošlo k nárazu. Kamera je lehká a menu je přehledné.
klad GPS modul
klad kvalitní noční nahrávání
klad detekce radarů
klad přehledné menu
klad Full HD rozlišení
klad velký displej
klad upozornění na překročení rychlosti
klad asistenční systém ADAS ( upozornění na čelní střet, vybočení z pruhu)
klad G-senzor (ochrana proti přemazání)
klad 3 m napájecí kabel
klad perfektní přísavný držák
avatar
Ivana
Líbí se mi přehledně uspořádané menu. Kvalita obrazu je vynikající, je možné si vybrat z vysokého i menšího rozlišení. Dá se nastavit i síla zvuku a hlasu ( podle stupnice do 5).Nahrávání videí je perfektní. S kamerou jsem celkově velmi spokojená. Na cestách nejen pomáhá, ale i chrání( radary, kolize, vybočení z pruhu).
klad Přehledné menu
klad Síla zvuku
klad Kvalita obrazu
příloha
avatar
Jana
Předností je velký úhel záběru - 170 °. Počet snímků za vteřinu 30 fps je dostačující. Hlasové ovládání je možné vypnout. Já jsem ho vypnula- rušilo mě. Nemám totiž ráda ani puštěné autorádio. Má GPS modul s detekcí rychlostních radarů. Já to sice nevyužívám, ale, pro některé řidiče je to výborná věc. Je lehká a dobře se s ní manipuluje. Hezky drží na skle. Pouze při vyndávání z držáku je to obtížnější. Použila jsem ji i po setmění a překvapilo mě, jak bylo nahrávání čitelné.
klad velký úhel záběru - 170 °
klad Je škoda, že součástí kamery není paměťová karta.
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel