Otestovaly jste knihu Pohádky mého života od Annie D. Fox. Jak se vám líbila?

image
otestováno
Počet recenzí
27
jak jste hodnotily
5
21x
4
4x
3
2x
2
1
doporučuje
93 %
Testováno v období
od 7. 8. 2018
do 10. 9. 2018

Annie D. Fox, vlastním jménem Anna Dzurenda, popisuje své životní zkušenosti a lekce, které s pokorou chápe jako příležitosti k růstu a svobodě.  Rozhodla se o tom otevřeně vyprávět v knize Pohádky mého života. Dějově je linie pestrá a poutavá, kniha má až detektivní náboj. Prostřednictvím svých osobních příběhů Annie dochází k úžasnému poznání, že největším dobrodružstvím života je stát se sama sebou a využít naplno všech svých schopností.

Rádi byste viděly výstavu fotografii za Rinpočhe do Tibetu?

Přijďte do OD Kotva, 3. patro, vedle Knihy Dobrovský. Výstava trvá do konce roku 2018.

„ŽIVOT mi přinášel mnoho různých událostí a já toužila rozkrýt jejich smysl a příčiny. Ptala jsem se, zejména u těch méně příjemných, proč se mi to děje? Jsou to pouze nahodilé příběhy, kterými procházím, nebo je propojuje jakási společná nit? Chtěla jsem přijít na to, co můžu ovlivnit a změnit. A také najít vnitřní zdroje a sílu změny uskutečnit,“ uvádí Anna Dzurenda v mottu své prvotiny.

 

Kniha Pohádky mého života pomáhá pochopit, že každý vztah, každá událost, které v životě zažíváme, mají hlubší význam i smysl a je proto velmi důležité je přijmout, ať jsou, jakkoliv bolestné. Upřímnou otevřeností ženám i mužům dodává naději, odvahu a víru, že vše, co se nám děje, je pro naše dobro, i když to tak možná nevypadá.

Jedná se o čistý příběh, jak se postavit ke svému životu a jeho výzvám. Velmi emotivní je kapitola o neobvyklém setkání Annie s buddhistickým Rinpočhe "žijícím Buddhou", za kterým se vydala do Tibetu a rozhodla se finančně podporovat školu, postavenou z jeho iniciativy v nadmořské výšce 5 tisíc metrů.

 

 Více na www.pohadkymehozivota.cz

Hodnocení
27
avatar
Lucie
klad Kniha Pohádky mého života j naprosto dokonalá. Jedná se o krásně zachycené okamžiky pisatelky, které vymyslet nejdou. Kniha se dobře čte a je hodně přehledná. Moc ráda čtu podobné knihy a tahle je zatím mojí favoritkou, kterou mohu v klidu doporučit dál.
avatar
Kateřina
příloha
klad Kniha se mi líbí. Je to takové to "optimus do žil", jak si zvednout sebevědomí atd. Pro mě přínosné. Plánuji její koupi k Vánocům pro obě maminky. Myslím, že pro nás ženy je to opravdu hezké čtení. Nyní dávám na testování manželovi ????. Nicméně když došla i s věnováním autorky, to byla opravdu nádherná třešnička
klad . Děkuji
avatar
Soňa
příloha
klad Předem děkuji za možnost účastnit se testování této krásné knihy. Velice mě potěšilo osobní věnování autorky, a také to, že v knize byl vložen nádherný dáreček v podobě náramku. Jak je již slibováno, tato kniha vás zaručeně pohltí. Přečetla jsem ji jedním dechem, a vím, že se k ní ráda zase vrátím a s chutí přečtu znovu. Poutavě sepsané životní příběhy autorky mě naprosto uchvátily. Člověk se zamyslí nad vlastním životem. Knihu budu kupovat i sestře k narozeninám a ostatním mohu jen doporučit. Děkuji.
avatar
Kamila
klad ANNIE D. FOX byla pro mě neznámou ženou. Ale jakmile jsem se začetla do prvních řádků, získala si můj obdiv a sympatie. Její životní příběh mě pohltil a ve srovnání s ní si připadám jak NIC. Můj život je vedle ní jen obyčejný. Autorka má můj obdiv. Svůj nejednoduchý příběh nazvala s lehkostí … jsou to pohádky. A tak by měl k životu přistupovat každý.
avatar
Markéta
klad Zaujal mě velice pozitivní způsob vyprávění autorčina života. Na to, kolik negativních životních okamžiků prožila, je popisuje tak smířeně. Rovněž oceňuji myšlenky na závěru každé kapitoly. Byly obohacující, ostatně jako celá kniha.
klad Velmi mile jsem byla překvapena z věnování od samotné autorky a také z přiloženého náramku, který jsem zprvu považovala za záložku a také jsem ji tak používala. Že se jedná o náramek jsem zjistila z hodnocení umístěném pod tímto testováním.
klad Testování této knihy byla jedna radost.
avatar
Alexis
klad Děkuji za testování, které přišlo ve vhodnou i nevhodnou dobu. Ve vhodnou proto, že jsem se málem pustila do sepisování něčeho podobného a zjistila, jaký by to byl omyl. V nevhodnou proto, že díky tomu, co jsem sama zažila a chtěla sepsat, nemám moc chuť číst příběhy o těžkých osudech. Autorku jako osobnost neznám a proto ani nemám důvod knihu dočíst po kapitole z nějaké terapie, která mi neseděla. Zatím to vidím tak, že soukromé věci jsou zajímavé u lidí, které obdivujete, které považujete za ikony. V opačném případě se hodí tak pro slidili v Napsáno životem, blogovych deníčcích apod. Děkuji za toto uvědomění. Možná časem dočtu, teď ale nejsem v tom rozpoložení.
avatar
Kateřina
klad Uz jak mi prisla byla jsem velice prekvapena to venovani:-* nadhera potesilo me *enzo hned vecer jsem se zacetla skoro jsem nedychala opravdu ctive a poucne clanky velice otevrrna zpoved zivotnich pribehu no a co proste o tom je zivot a tak se to deje dulezite je se naucit s tim pracovat a nezustat na dne fandim vsem zenam ktere bojuji a neprestacaji drzte se zeny;-)*heart*
avatar
Lenka
klad Autorku knihy jsem před tím vůbec neznala. Již po otevření zásilky mě překvapilo ručně psané věnování. To mě ještě více motivovala si knihu přečíst. Kniha je psaná životem, prostě to se nedá vymyslet. Moc se mi líbí zamyšlení autorky nad svým osudem, a lehkost s jakou své příběhy respektivě pohádky popisuje. Oceňuji také myšlenky na konci každé kapitoly. Určitě stojí za to knihu si přečíst.
avatar
Alena
klad Velmi pěkný obal knihy,který vyzývá ke koupi, bohužel náramek byl přetržen, ale nevadí, jako záložka vystačil, překvapivé věnování, děkuji. Příběhy velmi poutavé, čtivé, skoro až neuvěřitelné, že to vše prožila jen jedna žena, krásný námět na to jak se nevzdávat a bojovat, moc se mi líbila zamyšlení po každém příběhu--tzv. pohádce, a skoro heslo
klad Nic se neděje náhodou...tato kniha mě hodně oslovila a doporučuji, určitě si hlavně ženy najdou něco co je trošku posune dál a povzbudí je život je boj tak bojujme, a autorka je obdivuhodná za svoji vnitřní sílu
avatar
Zdenka
klad Mile mě překvapilo věnování od autorky i přiložený náramek. Pěkná obálka, kniha přečtená za pár odpoledních chvilek. Knihu vidím jako výpověď ženy, která potřebovala ze sebe dostat vše, co se jí událo, ať zlé nebo pěkné, s úmyslem, že někomu třeba i pomůže otevřít oči, tak jak se to stalo kdysi mě, při čtení jiného příběhu. Asi nejpůsobivější byl závěr knihy, kdy mi ale tak nějak chyběl konec. Od knihy jsem sice čekala víc, víc duchovna, nadpřirozena, tajemna, takhle mi to přišlo, jako když se svěřují dvě kamarádky. Každopádně nutí určitě k zamyšlení, přemýšlení...
avatar
Jana
příloha
klad Příběhy jsou velice poutavé, téměř hned po pár řádcích jsem byla vtažená do děje a prožívala jsem vše spolu s Annie. Navíc jsem byla krásně překvapená krásným věnováním.
klad Hlavní co mi utkvělo v hlavě z celé knihy byl úryvek na stránce 149, že odvaha je opak strachu.
klad Doporučuji všem kdo váha aby si knihu přečetl, jsem nesmírně ráda, že jsem mohla knihu přečíst v rámci testování, byla a je to nádherná kniha.
avatar
Hana
klad Chtěla bych poděkovat za možnost účastnit se testování této krásné knihy. Velice mě potěšilo osobní věnování autorky. Kniha se mi velice líbí a moc dobře se čte. Obdivuji autorku za to, jak dokázala určité situace řešit i za to, že naopak něco vůbec neřešila. Knihu si určitě přečtu ještě jednou, abych správně pochopila duchovní rozměr. Tuto knihu všem doporučuji.
avatar
Alena
klad Knížku jsem dostala jakoby k svátku,následující den co jsem měla svátek, moc mě potěšilo osobní věnování, naposled jsem dostala knížku s osobním věnováním ve školce.Moc se mi líbila svou upřímností a byla mi některými situacemi velmi blízká, přála bych si aby byla chvílemi podrobnější, ale myslím že je to schválně, že to byl záměr aby byl prostor se zamyslet sám nad sebou.
avatar
Pavlína
příloha
klad Rozhodně jde o knihu kterou si přečtete a znovu přečtete. Některé myšlenky a zážitky Vám přijdou známé a o jiných budete přemýšlet. Stojí zato se k nim vrátit a popřemýšlet, srovnávat a hodnotit i svůj vlastní život. Vše se mění a v takovéhle knize duha naděje a světlo poznání k sobě patří. Přeji autorce mnoho spokojeností s tím, co ji ještě čeká.
klad Je to o životě a ten není nikdy jen plus nebo mínus.
avatar
Petra
klad Kniha obsahuje krátké příběhy ze života, které jsou většinou max. na 10 stran. Jednotlivé příběhy jsou poutavě napsané a proto se kniha velmi dobře čte. Příběhy nejsou
klad v knize řazeny chronologicky, což někdy zhoršuje orientaci v textu. Knihu doporučuji, jedná se o velmi zajímavé příběhy.
avatar
Zlata
příloha
klad Tato kniha mně upoutala už svým zajímavým obalem,a když jsem viděla věnování od spisovatelky,tak mně to mile překvapilo.Kniha se moc dobře čte,je napsána srozumitelnou formou.Nutí nás zamyslet se a otevřít oči.Mám ráda takový typ knih a určitě ji doporučuji dál.Musím říct,že kniha se paní autorce moc povedla.
avatar
Žaneta
příloha
klad Knihu Pohádky mého života určitě doporučuji si přečíst.Mně tato kniha už po pár řádcích nadchla,že jsem se od ní nemohla odtrhnout.Líbí se mi ,jak určité situace dokáže paní autorka popsat a následně řešit.Myslím si,že tato kniha určitě pomůže spoustě čtenářům najít v ní třeba i kousek sebe.
avatar
Jana
klad Hned na zacatku me kniha prekvapila venovanom s mym jmenem. Kniha me zezacatku vtahla to Anny pribehu. Rikala jem si,ze se vzdy obetovala pro nejakeho muze a nepoucila se z toho ihned,ale az pozdeji..,,duchovni stranka knihy a znameni se mi taky moc libila. Konec byl pekny,sla si za svym snem at se deje co se deje. Doufam,ze se soucasnym manzelem se ji bude darit a bude s nim stastna.
klad Naramek jsem ke knize nedostala,byla tam zalozka.
klad Nejak nebyl v knize konec s Adele,zda ji nakonec objala nebo odpustila nebo si budu muset knihu precist jeste jednou :)
avatar
Katka
klad Úvodem bych chtěla paní autorce poděkovat za věnování a krásný zážitek. Nebudu hodnotit jednotlivé příběhy, spíš to co mi kniha dala. Již po prvních stránkách jsem zapomněla své malicherné problémy a hlava knihu jedním dechem. Dostal mne již úvod, především protože jsem čerstvou mámou dvou dětí. Nicméně knihu jsem si nenechala, ale poslala jsem ji dál aby měla možnost obohatit další životy v mém okolí. Paní autorce přeji jen krásné nadcházející zážitky.
avatar
Lucie
klad Především bych chtěla moc poděkovat za testování této knihy a paní autorce o věnování, moc mě to potěšilo. Když jsem knihu dostala do ruk, měla jsem zdravotní problémy, nebylo mi vůbec dobře a nevěděla jsem ani, jak to všechno dopadne. Kniha mě zvedla náladu, a taky si udělat apon malý čas sama pro sebe. Kniha je vlmi zajimavá, upoutaná a srozumitelná. Všem vřele doporučuji si jí přečíst, teď poputuje k mé mamince, která se na ni moc těší :)
Zobrazit více recenzí