Přestaňte se v práci stresovat - kniha z nakladatelství Grada

image
otestováno
Počet recenzí
13
jak jste hodnotily
5
8x
4
4x
3
1x
2
1
doporučuje
92 %
Testováno v období
od 21. 5. 2016
do 24. 6. 2016

Stres, zvláště ten pracovní, patří k nejhorším moderním zabijákům. Jeho hlavní příčinou ale často není práce samotná, dokonce ani náš šéf či kolegové. Můžeme si za něj z velké části sami, a to tím, jak ke své práci přistupujeme, jak na pracovišti jednáme. Můžeme jej proto podstatně omezit. Jak? To se dozvíte v této knize!

Jak se zbavit stresu v práci?

Stres patří k nejhorším moderním zabijákům. Vyvolává či zhoršuje řadu chorob, urychluje stárnutí a podepisuje se na mnoha obtížích. Tato publikace se věnuje stresu, který patří v současnosti k nejčastějším, stresu spojenému s prací. Odhaluje jeho nejčastější příčiny, především však na to, jak si s ním poradit.

Ukazuje, že hlavním nebo jediným zdrojem stresu nebývá práce samotná, ani šéf či kolegové. Často si totiž škodíme sami. Stresujeme se situacemi minulými, které již nemůžeme ovlivnit, nebo naopak budoucími, které pravděpodobně nikdy nenastanou. Určité věci si příliš „bereme" a přisuzujeme jim význam, který ve skutečnosti nemají, na jiné reagujeme nevhodně, a jejich dopad tak zbytečně zvyšujeme. Zdrojem stresu bývá i zbytečně nízká důvěra ve vlastní schopnosti, sklon k perfekcionismu, zvýšená úzkostlivost, tendence k pocitům viny či nadměrná vztahovačnost.

44 tipů, jak být nad věcí

Kniha ukazuje, že zbavíte-li se zlozvyků, které ke stresu přispívají, či vytvoříte-li si zvyklosti, které mu čelí, podaří se vám nad ním do značné míry zvítězit.

K dosažení tohoto cíle vám pomůže 44 praktických tipů. Týkají se jak pracovních zvyků, tak určitých mentálních technik umožňujících být při reakci na stres „nad věcí“. Většinou nevyžadují nic víc než zamyslet se nad vlastními zvyklostmi či rituály a provést v nich určité změny. Doporučení, která kniha obsahuje, jsou přitom určena nejen těm, kteří pracovním stresem občas či dokonce pravidelně trpí, ale i těm, kteří stres na pracovišti občas spoluvytvářejí, tedy vedoucím.

Více se dozvíte ZDE.

Hodnocení
13
avatar
Jaroslava
klad rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek. gsdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobekdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek
avatar
Daniela
klad Přestaňte se v práci stresovat - kniha z nakladatelství Grada o tom jak se naučit zvládat stres, zejména ten pracovní v zaměstnání, je velmi poučná a zajímavá. Kniha je psána velmi čtivě, jednoduchým a názorným způsobem. Moc se mi líbila a všem ženám i dívkám ji vřele doporučuji.
avatar
Bibika
klad Naprosto geniální! Já doporučuji beze slov*heart**enzo*
klad
klad
avatar
Jaroslava
klad doporučuji všem :) super
avatar
Drahoslava
klad Přestaňte se v práci stresovat je velice zajímavá kniha. V prvních kapitolkách je stres rozebraný obecně, tam bych ocenila, kdyby šel autor více do hloubky. V dalších kapitolkách jsou rozebrané konkrétní situace či vlastnosti, které nás mohou stresovat včetně jednoduchého návodu, jak k takové situaci přistoupit, aby nám přestala otravovat život. K některým kapitolám se opakovaně vracím. Díky knize jsem získala nadhled v určitých situacích a uvědomila si i některé své nedostatky. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení.
avatar
Libuše
klad Knížka je dobře čtitelná :) Některé rady jsem si opravdu vzala k srdci a v nějaké ne zrovna dobré situaci si na ně vždycky vzpomenu a snažím se jimi řídit. Knížku jsem půjčila i mamče a ta reagovala také pozitivně. Můžu tedy doporučit :)
klad Negativa asi žádná :) Jen mi trvalo déle než jsem se do knížky pustila a začetla se :) Možná obal knížky by mohl být trošku sympatičtější. Ale to nemá na obsahu knihy žádný vliv. Některé témata pro mě ne příliš zajímavá.
příloha
avatar
Jana
klad Děkuji za možnost testování knížky. Už jsem to potřebovala jako sůl. Je tam hodně zajímavých rad a doporučení, takže každý si tam najde to svoje. Určitě jsem se z některých věcí poučila, tak jen zavést to do praxe. Kniha se mi líbila a budu se k ní vracet.. :-)
avatar
Hela
klad Kniha- Přestaňte se v práci stresovat mě moc potěšilo, protože to jsou situace s kterými se dostávám každý den do kontaktu a jsem z nich vyčerpaná. Kniha je psána velmi čtivě, jednoduchým a názorným způsobem. Dá se až říci, že nic zázračného proti stresu není, jen dodržovat záklních, za to důležitých, věci a hlavně uvědomnění si. Určitě doporučuji si přečíst a neustále opakovat a opakovat- pořád je to jenom práce.
příloha
avatar
Markéta
klad Kniha mě velice mile překvapila a ukázala,jak si se stresem poradit.Pomohla mě více si věřit v každodenních situacích, které v práci bežné nastanou a abych si sama sobě neskodila.Velice mě zaujala kapitola - Nevedte bitvy, které jsou zbytečné a již nebudu ztrácet čas tam,kde na prohře nebo výhře nijak nakonec nezáleží.
klad Nemám žádné negativni poznamky z knížky, ktera mě velice potěšila.
avatar
Alena
klad Už jsem an nedoufala, že by mi knížka přišla, ale nakonec byla chyba na straně pošty,která nebyla shcopná mi dát oznámení,že mi přišel balíček. Knížka má zajímavé tipy, myslím si,že v něčem mi knížka pomoct může, některé tipy mi přijdou nereálné :-)
příloha
avatar
Jana
klad Taková "rychlokoučinková" pomoc. Je tam pár známých i pár zajímavých tipů. Rozhodně jsou tam rady, které se dají použít i v obecnějších souvislostech. Rozhodně knihu posílám dál kamarádce, která to potřebuje jako sůl.
klad Kniha by byla čtivější, kdyby tam byly příklady ze života (takové to: "Karel dostal úkol a postavil se k tomu tak a tak...").
avatar
Monika
klad Kazdy podle sveho gusta, ja jsem se v necem shledla, v necem nikoliv a neco urcite i vyzkousim, kniha je to rozhodne zajimava a doufam, ze to co vyzkousim mi bude k necemu platne .. kazdopadne kniha putuje dal a uz ji cte i mamca a ve fronte stoji i dalsi zajemci o toto cteni :)
avatar
jaroslava
klad Kniha je velmi zajímavá. Manžela zaujala už podle titulní strany, tak i on ji už čte. Docela mi trvalo ji celou přečíst, ale věřím že mi bude přínosem, co jsem se dočetla, určitě doporučuji, nachází se tam spousta zajímavých informací. Děkuji za možnost otestovat.
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel