Dokonale upravený trávník bez námahy? Robotická sekačka Robolinho 500 W to zvládla bez problému

image
otestováno
Počet recenzí
6
jak jste hodnotily
5
3x
4
3x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 23. 8. 2021
do 25. 8. 2021

Robotická sekačka Robolinho 500 W   

Robotické sekačky Robolinho® pracují tiše a bezpečně, jsou šetrné k vašemu trávníku a můžete je navíc propojit s vaší chytrou domácností nebo zahradou.

Zatímco vy trávíte čas s vaší rodinou nebo relaxujete, robotická sekačka neustále pečuje o váš trávník a pokud vám chce něco sdělit, pošle vám zprávu přes aplikaci inTouch od AL-KO.

Díky dvojitému systému žacích nožů s mulčovací technologií, je posekaná tráva rozmělněna na malé kousky, které jsou následně zapracovány zpět do podloží. Při pravidelné péči, kdy je tráva zkracována pouze o malý kousek, a tak se nemusíte obávat zelených bot ani chodidel.

Mezi další výhody robotické sekačky patří také průchodnost úzkými koridory od 60 cm, stoupání o sklonu 45 % a několik programovatelných vstupních bodů.Více informací o robotické sekačce nadete TADY.

Hodnocení
6
avatar
Judit
Robotická sekačka je pro mne velký pomocník, nyní mám zahradu téměř bez námahy udržovanou a tím se splnil můj sen. Se zprovozněním a kalibrací jsem sice trochu bojovala, ale za pomoci rodiny se mi podařilo zvítězit. Obsluhuje se jednoduše, takže to zvládne téměř každý, stačí nastavit sečení a už to jede samo. Mám vysekané všechny kouty a těžko dostupná místa a nemusím již nic zastřihovat.
klad desing
klad tichost
klad hmotnost
klad zatím žádné
avatar
Josef
Instalace navadeciho drátu bez problému, doporučuji ubrat cca 5 cm z předepsaného odstupu, aby nevznikal větší pruh neposekane trávy. Spuštění sekačky bez problému, kalibrace automatická. Menu je jako z Nokia3110. Problém je s nastavením cyklů sečení. Není žádný univerzální návod, až když zjistíte podle výsledku posekané trávy, můžete přidat nebo ubrat dobu seceni. Chytrá aplikace je k ničemu. Funguje pouze v blízkosti telefonu a sekačky. WiFi nelze připojit na síť a zjišťovat stav sečení odkudkoliv, což je podstatné. Dešťový senzor lze nastavit pouze na aplikaci a ta není stálá, neaktualizuje se stav. Snad po aktualizaci a opravení chyb. Výsledkem je však anglicky trávník bez nutnosti pravidelné kontroly výšky porostu.
klad Výsledek sečení
klad Aplikace inTOUCH,
klad Není uvedeno doporučení délky sečení k velikosti trávníku, nutný pokus omyl
avatar
Pavel
První spuštění je velmi snadné a intuitivní. Sekačka je velmi tichá. Musí se sekat pravidelně jinak má pak trošku problémy s vyšší trávou. Při pravidelném sekání nevzniká téměř žádný odpad, takže si nemusíte dělat starosti s nějakým odvozem. Nemusíte se o ni téměř starat, sama se zajede dobít. Ideální pro lidi, kteří nechtějí mít se sekáním žádné starosti.
klad malá hlučnost
klad jednoduché ovládání
klad špatné zatáčení na jednu stranu
avatar
Josef
Jedná se o nižší řadu, takže nemá žádnou navigaci a ani si nepamatuje kudy jezdí. Nicméně seká a funguje velmi dobře a spolehlivě. Zahradu musí sekat každý den, jinak má později problém s delší trávou. Výdrž baterie je vysoká. Poradí si i s menší nerovností trávníku. K sekačce je velmi hezká a přehledná aplikace. Bohužel, když ji chcete mít propojenou s počasím, tak si musíte platit doplněk každý měsíc. Trávník je vždy dokonale posekaný, když ji dáte čas, tak nevynechá žádné místo.
klad ovládání
klad aplikace
klad snadná obsluha
klad téměř golfový trávník
klad propojení s počasím za příplatek
avatar
Jakub
Instalace sekačky nebyla nejlehčí, ale nic, co by se podle návodu nedalo zvládnout. 100 metrů vodivého drátu je ale u komplikovanější zahrady málo. Po instalaci zprovozněné a kalibrace šla sama a sekačka byla zprovozněna během pár minut. Nastavení je snadné a přehledné. To samé platí i pro chytrou aplikaci. Sekačku mám zatím jen pár dní, ale zatím jsem velmi spokojen.
klad Jednoduchost nastavení
klad Tichý chod
klad Málo vodivého drátu
avatar
Dušan
Sekačka dorazila přišlo vybalení a hle vypadá to dobře, tak šup najít místo kde by mohla parkovat a v klidu pracovat. Místo se našlo, při instalaci vodících drátu je potřeba čas a pořádně si rozvrhnout kde chceme aby sekačka pracovala, hurá po delší době hotovo a teď to důležité kalibrace a ať už maká!!! Kalibrace byla úspěšná kolem vyznačených míst jela bez problému a sekání paráda, ani psovi nevadí jak je tichá a když mu náhodou zkřiží cestu neva zastaví a potom pokračuje. V tom případě je spokojenost a tím že nemáme zrovna rovný terén se vypořádala slušně.
klad Stroj tichý chod
klad Ovládání přes Wi-Fi mobilem
klad Upozornění že je něco se sekačkou na mobil
klad Ze strany prodejce oznámení pro klienta o stavu objednávky, dostal jsem jen potvrzení o přijetí objednávky
příloha příloha