Ukliďte si v hlavě - další skvělá kniha z nakladatelství Grada

image
otestováno
Počet recenzí
16
jak jste hodnotily
5
11x
4
3x
3
1x
2
1x
1
doporučuje
88 %
Testováno v období
od 18. 3. 2016
do 19. 4. 2016

Žádné zpívání manter, žádné sezení se zkříženýma nohama ani potřeba věřit v cokoli konkrétního. Co víc, tato jednoduchá meditace, kterou se snadno naučíte, zabere jen deset minut denně, ale přitom může zcela změnit váš život!

TOHLE JE MEDITACE – ALE JINÁ, NEŽ JAK JI ZNÁTE

Kniha zbavuje meditaci zažitých mýtů a zpřístupňuje ji co největšímu počtu lidí. Všem, kteří si přejí jednoduše zjistit, jak se vypořádat se životem a zvládat stres – v práci, v osobním životě i ve své hlavě. Těm, kteří touží znovu zažívat onen pocit otevřenosti, jenž si pamatují z dětství, schopnost užívat si to, že žijí. Kteří nestojí o duchovní osvícení ani nepotřebují terapii, ale chtějí vědět, jak „přepnout“, když přijdou domů z práce, jak v noci usnout, jak zlepšit své vztahy, jak nebýt podrážděný nebo naštvaný. Kteří chtějí ovládat své touhy, zbavit se svých závislostí a vypořádat s oním neodbytným pocitem, že věci nejsou úplně takové, jaké by měly nebo mohly být, a že život musí být ještě o něčem jiném.

Stačí 10 minut!

abyste
  • využili meditaci pro svůj prospěch
  • zjistili, jak praktikovat meditaci co nejefektivněji
  • dostali z meditace co nejvíce pro svůj každodenní život

Andy Puddicombe, diplomovaný klinický konzultant, bývalý buddhistický mnich a „ten, který se při meditování dopustil všech možných chyb“, jak sám sebe nazývá, vám ukáže, jak si za deset minut denně uklidit v hlavě.

Více se dozvíte ZDE.

Hodnocení
16
avatar
Jaroslava
klad rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek. gsdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobekdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek
avatar
Jaroslava
klad skvělý, rozhodně doporučuji všem vyzkoušet, my byli spokojení
avatar
Bibika
klad Naprosto geniální! Já doporučuji beze slov*heart**enzo*
klad
klad
avatar
Jaroslava
klad doporučuji všem :) super
avatar
Lucie
klad Kniha mě příliš nezaujala, čekala jsem od ní více. Škoda, že musím napsat negativní komentář, ale není čtivá a chce opravdu hodně koncentrace pochopit o čem je vlastně řeč. Ideální pro filozofy.
avatar
Božena
klad Knížkou se jen pomalu prokousávám, z tohoto důvodu si netroufám definitivně hodnotit.
klad Zatím mě knížka moc nezaujala. Literaturu tohoto typu mám ráda, ale tato mi zatím nesedla, nedokáži se do ní ponořit, takže zatím žádný konkrétní přínos pro mne nemá. Dočasně jsem to vzdala a předala k přečtení dalším.
avatar
Kateřina
klad Knihu jsem ani nedočetla, nevím, zda to bylo tím, že jsem na ní nebyla úplně naladěna nebo tím, že už jsem podobných knížek četla více. Čekala jsem od ní asi víc, něco nového, a to jsem nenašla. Přestože je knížka poměrně úzká, na mě je textu zbytečně moc. Pár praktických cvičení bych možná využila, ale nic objevného. Abych nebyla jen negativní, umím si představit, že někdo, kdo nikdy nečetl žádnou knížku s tématy osobního rozvoje a nemeditoval, si možná v knize najde zjednodušený způsob meditace a relaxace.
avatar
Marek
klad Kniha Uklidte si v hlavě mě nějak zvlášť neoslovila, ale ani nijak neurazila. Kniha je podle mě zbytečně rozveklá a nic nového jsem se z ní ale nedozvěděl. Od titulu jsem očekával něco jiného, ale možná si kniha najde své čitatele. Děkuji
příloha
avatar
Michaela
klad Kniha je naprosto pro každého, kdo se chce vypořádat lehce se stresem jak v hlavě tak i v normálním životě. Jednoduchá rychlá meditace, která Vám pomůže :) 10 minut denně si najde určitě každý. :) Knížka kterou přečtete na jeden nádech a změní Vám pohled na život! :)
avatar
Daniela
klad Bezvadná kniha pro všechny, kteří si přejí jednoduše zjistit, jak se vypořádat se životem a zvládat stres – v práci, v osobním životě i ve své hlavě. Těm, kteří touží znovu zažívat onen pocit otevřenosti, jenž si pamatují z dětství, schopnost užívat si to, že žijí. Kteří nestojí o duchovní osvícení ani nepotřebují terapii, ale chtějí vědět, jak „přepnout“, když přijdou domů z práce, jak v noci usnout, jak zlepšit své vztahy, jak nebýt podrážděný nebo naštvaný. Knihu každému doporučuji.
avatar
Iveta
klad Kniha Ukliďte si v hlavě pojednává o mladém Britovi, který část svého života zasvětil meditaci a při svém putování žil v klášterech různých zemí a nyní se o získané zkušenosti chce podělit i se čtenáři. V knize se snaží vysvětlit, že i chvilková meditace má ohromný přínos pro lidský mozek. Velký důraz je kladen na všímavost. Lidská mysl je neustále zatěžována různými myšlenkami a člověk ztratil schopnost se plně a vědomě soustředit pouze na jednu věc. Tato knížka radí, jak se vědomě soustředit na zdánlivě obyčejné činnosti jako je vychutnání jídla, chůze či spánek. Jsou zde také uvedena cvičení, která by si čtenář měl na vlastní kůži vyzkoušet, aby si lépe osvojil meditační techniky. Na knížkách mám také moc ráda tu nádhernou vůni, která se rozline při otevření stránek.
příloha
avatar
Mariana
klad kniha sa mi pači... nemam ju ešte dočitanu dokonca ... rýchla meditacia stači 10 minut, čo zvladame aj mi ubehane maminy... jednoducha, tenka knižočka,ktorá zmeni trošku pohľad na život a pomôže poukladať v hlave ...podľa mňa je super doporučujem pačila sa mi
avatar
Michaela
klad Autor nás provází svou cestou za poznáním a při tom se dozvídáme jak na to. Kniha je opravdku čtivá a mohu říct, že i když ji zatím nemám dočtenou, tak už teď díky ní lépe usínám. Každý večer se na ni těším. Meditace na 10 minut je lákavá představa, tloušťka knihy tak akorát, cena, si myslím, je také příznivá.
klad Jediný nedostatek je, že by mohla mít pevnější desky.
avatar
Eva
klad Autor v knize popisuje svůj životní příběh a způsob cesty k meditaci v méně duchovní rovině, než asi každý očekává. Přestože ještě nejsem u konce, kniha se mi čte velmi dobře, ale snažím se ji "louskat" pozvolna, abych vše pochopila a aplikovala do praxe. Cítím změnu myšlení a vliv na mou osobu. Líbí se mi tato moderní forma aplikování meditace v běžném životě.
avatar
Jana
klad Tato kniha je velice ucinny pomocník,který vás naučí meditaci a poznat sama sebe,najít v sobě tolik potřebný klid.rozhodne velice přínosné v dnešní době. Kniha je dobré a srozumitelně napsaná což velice oceňují.navíc je snadno k sehnání a za rozumnou cenu
avatar
Zuzana
klad Tak uklidit v hlavě jsem potřebovala, ale do žádných dlouhých knih s dlouhými návody se mi kvůli tomu nechtělo. Na této knize mě upoutala poznámka v názvu knihy - stačí 10 minut denně. Tak jsem se začetla a zkusila praktikovat. Tato technika je snadná a já si připadám klidnější a vyrovnanější a nejlepší na tom je, že lépe usínám a to ne díky práškům,ale KNIZE. Takže za mne určitě doporučuji!
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel